BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

W czerwcu ruszą długo wyczekiwane inwestycje

Jak zapowiedział w czasie marcowej sesji Rady Gminy Bestwina Artur Beniowski, niebawem powinna ruszyć procedura przetargowa na długo wyczekiwaną termomodernizację szkoły w Bestwince. - Mam nadzieję, że w czerwcu będziemy mogli rozpocząć robotę. Mamy świadomość, że wszystko musi być dobrze logistycznie poukładane, bo cały rok 2017/2018 szkoła musi funkcjonować – informował wójt gminy.

To nie jedyna duża inwestycja, która będzie realizowana na terenie gminy w najbliższych miesiącach. Jak mówił Beniowski, trwają procedury zmierzające do rozpoczęcia przebudowy ulicy Janowickiej. - Dostaliśmy dofinansowanie z PROW-u. Inwestycja będzie realizowana w procedurze „projektu i buduj”. Obecnie trwają prace projektowe i z końcem czerwca ekipy wejdą na plac budowy – zapowiedział wójt Bestwiny, dodając że gmina zaciągnie kredyt w Banku Gospodarki Krajowej na wyprzedzające finansowanie zadania, które pokryje dofinansowanie unijne. - Kwoty tych kredytów nie wpływają bezpośrednio na zadłużenie samorządu i są wpłacane po zakończonej realizacji zadania na konto banku przez Urząd Marszałkowski. Jedynym kosztem jest koszt obsługi zadłużenia. Odsetki i procenty nie wchodzą w grę. Wcześniej na kanalizację braliśmy podobne kredyty – wyjaśniał Artur Beniowski.

W marcu rozstrzygnięto też przetarg na budowę parkingu przy ulicy Podzamcze w Bestwinie. W konkursie wystartowało aż 15 firm. Najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę ponad 292 tys. zł.

Zdjęcie: www.zespolszkolbestwinka.pldodano: 2017-04-19 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.095 sek.