BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Co dalej z obwodnicą Buczkowic?

Najwcześniej w 2020 roku ruszy budowa tzw. obwodnicy Buczkowic, czyli łącznika drogi ekspresowej S1 i drogi wojewódzkiej nr 942. Za nikłe można uznać szanse na wydłużenie planowanego odcinka drogi do granicy ze Szczyrkiem.

- Mówimy o dwóch aspektach. Jeden to zjazd z drogi ekspresowej, który przewidziany jest w Rybarzowicach, a jego wylot przewidziany jest pomiędzy stacją BP i składem budowlanym. Tam ma być rondo. Pięć czy sześć przejść tej drogi było uzgadniane. W sprawie tej drogi postanowiłem zaczerpnąć informacji bezpośrednio u pana wójta w Buczkowicach, gdzie byłem z dyrektorem COS-u oraz Juliuszem Vinterem – przedstawicielem TMR na Polskę – informował podczas marcowej sesji Rady Miejskiej Szczyrku burmistrz Antoni Byrdy. - Chcieliśmy zasięgnąć u źródeł jak ta sprawa naprawdę wygląda. Wcześniej dostaliśmy sygnał, że nie zrezygnowano z budowy obwodnicy „zadkami”, czyli od tyłu, do Skalitego. Jeśli chodzi o ten aspekt to jednak z tego zrezygnowano, aczkolwiek nic w tym miejscu się nie buduje. To kwestia wyburzenia bodaj siedmiu domów, żeby do Szczyrku ta droga mogła dojść. Jeśli chodzi o zjazd do Buczkowic, do ronda, to dostaliśmy informację, że najwcześniej realizacja tej inwestycji mogłaby ruszyć w 2020 r. Kwestia rozbija się o jeszcze jedno – wójt Buczkowic chce aby od tego planowanego ronda do Buczkowic, zbudowano chodniki, bo inaczej ludzie będą mieli problem z poruszaniem się. Wiem, że ZDW był niezbyt chętny do tego, bo to kwestia dodatkowych 3 mln zł – mówił burmistrz Szczyrku. Jak czytamy w protokole ze styczniowej sesji Rady Gminy Buczkowice, tamtejszy urząd wydał pozytywną decyzję środowiskową dla tego przedsięwzięcia, zgodnie z wariantem społecznym. W protokole pojawia się również informacja, iż gmina wydała negatywną opinię w odniesieniu do braku rozwiązań związanych z przebiegiem ścieżki rowerowej do ronda w centrum Buczkowic.

Z pytaniami o plany inwestycyjne w tym zakresie zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach i Zarządu Dróg Wojewódzkich. Ryszard Pacer, rzecznik ZDW, poinformował nas, iż odpowiedź na pytanie prasowe przygotował dla naszej redakcji rzecznik marszałka. Niestety, mimo upływu tygodnia, nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.

Obwodnica Buczkowic stanowić będzie połączenie drogi ekspresowej S1 z drogą wojewódzką nr 942. Droga składa się z dwóch odcinków: odcinek A - obejście Rybarzowic (połączenie pomiędzy istniejącą drogą wojewódzką nr 942 a drogą S1) oraz odcinek B - obejście Buczkowic (nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 942, umożliwiający obejście miejscowości Buczkowice).dodano: 2017-04-13 | autor: Region
 
 
Kazik
Zapomnijcie o obwodnicy .
2017-04-24
 
kolarzBENC
powiedzmy szczerze TA DROGA nigdy nie powstanie ! każdy widzi w niej swój własny interes łącznie z władzami !
2017-04-13
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.085 sek.