BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pozazdroszczą Kozom?

Mieszkańcy gminy Wilamowice coraz śmielej wypowiadają się na temat konieczności utworzenia posterunku policji w ich okolicy. W ich opinii licząca ok. 17 tys. mieszkańców powinna dysponować taką placówką. Na podobny krok zdecydowały się już gminy Kozy i Wilkowice.

 

Na marcowej sesji Rady Miejskiej Wilamowic komendant jednostki w Kobiernicach, Jacek Śliwka, informował o stanie bezpieczeństwa na podległym mu terenie, w którego skład również gmina Wilamowice. W czasie dyskusji radni poruszyli kwestię budowy posterunku policji w Wilamowicach. Przytoczono przykład sąsiadów z Kóz, którzy już niebawem będą mieć taką placówkę na swoim terenie. Jak mówił komendant, to nie w jego gestii leży decyzja o utworzeniu takiej jednostki. Taką może podjąć komendant miejski bielskiej policji, ale przede wszystkim kluczowe jest w tej materii zdanie komendanta wojewódzkiego. Zdaniem Śliwki trudno na tę chwilę ocenić szansę na utworzenie posterunku w Wilamowicach. Kluczowa jest oczywiście kwestia finansowa. Najpierw byłoby trzeba znaleźć odpowiednią działkę pod takie przedsięwzięcie lub wskazać obiekt, który mógłby zostać zaadaptowany na cele mundurowych. Jak wskazywał komendant, aby jednostka taka funkcjonowała w pełnym zakresie, konieczne byłoby zatrudnienie aż 9 policjantów. W takim układzie gmina pokrywa 50 proc. uposażenia mundurowych. - Temat jest nośny. Mówi się o tym w prasie, w telewizji. Pytanie o posterunek otrzymaliśmy w Zasolu Bielańskim jak byliśmy na zebraniu z mieszkańcami. Pytano co samorząd robi w tym kierunku, bo w końcu gmina liczy 17 tys. osób. Zarzucono nam że nic nie robi się w tym temacie. Trudno tłumaczyć mieszkańcom, że tego u nas nie ma – mówił w czasie sesji Stanisław Nycz, przewodniczący Rady Miejskiej.

W naszym regionie na utworzenie posterunku zdecydowały się w grudniu ub. r. władze gminy Wilkowice. Do połowy przyszłego roku powstanie tam budynek pasywny, dwukondygnacyjny o łącznej powierzchni ok. 175 m kw. Zostanie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy przy ulicy Parkowej. 10-arową działkę na ten cel przekazał miejscowy samorząd. Wstępny koszt budowy posterunku, wraz z podstawowym wyposażeniem, oszacowano na 700 tys. zł. Kwota ta już została zarezerwowana w planach finansowych policji. W latach 2017-2018 wilkowicki samorząd dofinansuje jednostkę kwotą ok. 200 tys. zł. Środki te mają zostać przeznaczone na dalsze doposażenie policjantów. Jednostkę będzie obsługiwać pięciu funkcjonariuszy, ale komisariat nie będzie w pełni dostępny przez całą dobę. We wspomnianych Kozach posterunek będzie zatrudniał również 5 policjantów i będzie się mieścił w wyremontowanym budynku targowiska. Planowane otwarcie jednostki zaplanowano na pierwszą połowę bieżącego roku.dodano: 2017-03-19 | autor: Region
 
 
obserwator
tez- ale posterunek już był i funkcjonariusz Ko...a ." Prężnie" to wszystko wyglądało zaczajony za rogiem albo w zbożu albo w Dankowicach pościg po orance za chłopakiem i jak tu poloneza wyciągnąć i jeszcze broń się zawieruszyła. Wesołą szopkę już mieliśmy wystarczy
2017-03-25
 
tez
Posterunek to wazna sprawa i powinien byc. Zreszta jak by nie byli to jednak miasto
2017-03-25
 
obserwator
Posterunek nie załatwi nic. By skasować chłopa po piwie wystarczą Panowie z Kobiernic. Gdy trzeba poważniejszej interwencji np zadyma na śmiergustach czy jakimś festynie to czy z Kobiernic czy z Wilamowic podwiną uszy i ich nie będzie.
2017-03-25
 
Wilamowianin
Przecież obecni radni i burmistrz są z PiSu.
2017-03-24
 
ms
dobry pomysł
2017-03-22
 
nou
@tadek. Jesteś właściwym tadkiem,takim z małej litery,wierząc ,że PiS ma cokolwiek wspólnego z prawem i sprawiedliwością.Nawet koło tych dwóch praw nigdy nie leżało.
2017-03-21
 
tadek
A przestępczość w wilamowicach i okolicy rośnie. niestety w gminie nie przestrzega się prawa ani sprawiedliwości. Mam nadzieję że PiS przyjdzie do gminy i również zrobi porządek z obecnym radnymi i burmistrzem.
2017-03-21
 
ono
@Ola. Nigdy nie przebiją tego pisiarskiego buractwa.Ci ,to jest dopiero menażeria wioskowa i to łeb w łeb jeden durniejszy od drugiego.Sama jesteś tego buractwa idealnym przykładem. Jak klepki rozdawali to prawie klęczałaś i tej piątej nie dosięgłaś i tak już zostało.
2017-03-20
 
Ola
za dużo świrów z KOD , PO i innych dziwactw, to się zrobiło niebezpiecznie. Pomyśleć co by było gdyby do nas dotarły ci Tuskowi ciapaci, dopiero by się działo jak w Niemczech czy we Francji.
2017-03-19
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.086 sek.