BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

warto wiedziec

Chcesz kogoś śledzić - uważaj na koszty!

Jesteśmy atakowani z wielu stron na próby wyłudzeń. W internecie znajduje się wiele serwisów, które mogą próbować naciągnąć Cię na niezłą kasę. Serwis internetowy RadarGSM proponuje wyśledzić każdego po numerze telefonu. Uważaj na tę usługę!

Internauta, korzystający z RadarGSM (techlots.freebiz.pl), chcący kogoś wyśledzić, jest proszony o wpisanie dwóch telefonów. Pierwszy z nich to telefon osoby "poszukiwanej", drugi telefon osoby "szukającej". Jeżeli wpiszesz numer telefonu to zostaniesz poproszony o wybór operatora i może pojawić się prośba o wysłanie SMSa, która jest weryfikacją antyspamową. Operator systemu wyśle do nas PIN, który pomocny będzie przy poznaniu lokalizacji osoby "poszukiwanej".

Niestety internauta nie otrzyma aktualnego położenia osoby na mapie. Serwis informuje, że numer "poszukiwany" znajdował się w ciągu ostatnich godzin na ulicy np. Kościuszki, lecz nie podaje miejscowości. Więc lokalizacja mówiąc lakonicznie jest lekko niedokładna. Ale internautę czekają inne niespodzianki. W regulaminie lokalizacyjnej usługi pisze, że system będzie wysyłał dwa SMS-y tygodniowo. Subskrybenci serwisu otrzymują we wtorek i piątek około godziny 10:00 sms.

Wiadomości SMS będą zawierały cytaty motywacyjne wykorzystywane w zaawansowanych technikach psychologii sukcesu, dzięki którym między innymi będzie mógł na nowo określić swoje cele życiowe, zwiększyć wydajność w pracy czy bardziej cieszyć się życiem.

Koszt za każdy sms przychodzący to 4,92 zł z VAT. Opłaty pobierane są w drodze obciążenia rachunku telefonicznego abonenta (w przypadku telefonu na abonament) albo potrącenia opłaty z konta abonenta (w przypadku telefonu na kartę). Jeżeli nie zdezaktywujesz usługi miesięcznie będziesz płacił ok. 50 złotych. Aby zdezaktywować usługę musisz wysłać SMS o treści STOP FREE na numer 60474.

Warto wiec uważać co na nas czeka w sieci.dodano: 2013-07-25 | autor: Region
 
 
pretekst
to jest granda w biały dzień
2014-06-17
 
normalny
granda to jest też z powodu takiego, że operatorzy sieci komórkowych pozwalają na działanie takim firmom i oddają im naszą kasę!!!!
2014-01-16
 
dorota
a ja otrzymuję od nich po 3 maile dziennie z ofertą; zawsze z innej domeny! jak to zablokować???
2013-08-04
 
Drusor
Jak zwykle złodziejstwo.
2013-08-02
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.