BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Peleton Tour de Pologne ponownie w Beskidach

75. Tour de Pologne rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie. Już dzisiaj wiadomo, iż najlepsi kolarze świata ponownie pojawią się na ulicach Szczyrku i Bielska-Białej. W obu miastach planuje się metę 4 i 5 etapu wyścigu.

Ubiegłoroczny przejazd przez Bielsko-Białą zapadł mi głęboko w pamięć. Przy okazji 75. Tour de Pologne w tym mieście będzie meta piątego etapu wyścigu – mówi dyrektor generalny naszego narodowego wyścigu Czesław Lang.

Tegoroczny wyścig rozpocznie się 4 sierpnia w Krakowie. Poza tym wiadomo, że meta czwartego etapu będzie w Szczyrku. Teraz czas ogłosić, że dzień później, 8 sierpnia peleton będzie finiszował w Bielsku-Białej. – Chcemy przygotować wspaniały etap. W Bielsku-Białej jest wielkie zainteresowanie. Pamiętam premię sprzed roku. Tysiące ludzi, których tam widziałem, zapamiętałem na długo. Razem z gospodarzami miasta zdecydowaliśmy więc, że warto zorganizować metę – opowiada dyrektor generalny TdP Czesław Lang.

Wicemistrz olimpijski z Moskwy nie zdradza jeszcze szczegółów całego etapu, ale… – Faktycznie za wcześnie, żeby mówić o całym etapie, ale mogę powiedzieć tyle, że planujemy przygotować ciekawy i wymagający dla kolarzy odcinek – mówi Czesław Lang.



dodano: 2018-03-09 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.084 sek.