BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Szykuje się remont drogi na Biały Krzyż

Istnieje szansa na modernizację nawierzchni drogi wojewódzkiej prowadzącej na Biały Krzyż. Władze Szczyrku liczyły, że droga zarządzana przez marszałka woj. śląskiego zostanie wyremontowana na odcinku 8 km, ale wiele wskazuje na to, iż były to pobożne życzenia.

Kręta i mocno wyeksploatowana ul. Wiślańska w Szczyrku jest niezwykle ruchliwa, szczególnie w sezonie zimowym. O problemach komunikacyjnych tego miasta zostało napisane już wszystko i z pewnością nie zmieni tego lepsza nawierzchnia drogi na Biały Krzyż. Niemniej poprawa estetyki, bezpieczeństwa i komfortu jazdy byłaby wskazana. Dlatego miejscowe władze podjęły rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich, które maja zmierzać do modernizacji tej drogi. - Burmistrz odbył spotkania w Zarządzie Dróg Wojewódzkich jak i z marszałkiem odnośnie odnowienia nawierzchni drogi wojewódzkiej od Białego Krzyża. Pierwotnie miało to być 8 km do ulicy Olimpijskiej, ale marszałek obawia się, że aż tyle pieniędzy nie będzie. Obiecał jednak, że coś będzie robione. W maju ma zapaść ostateczna decyzja co do tego remontu – informował podczas lutowej sesji Rady Miejskiej Szczyrku wiceburmistrz Wojciech Kufel.

Zdjęcie: Google Mapsdodano: 2018-03-03 | autor: Region
 
 
Szczyrkowianin
Chodnik od gondoli do hali pośredniej przy obecnym ruchu to cud że nikt na tym odcinku jeszcze nie zginął
2018-03-03
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.085 sek.