BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

W Szczyrku powstanie duży parking

Gmina Szczyrk dobiła targu z PTTK „Karpaty” odnośnie nabycia terenów przy ulicy Kampingowej. Miasto zakupiło blisko 2-hektarową działkę za nieco ponad 3 mln zł. Teren ten zostanie przeznaczony pod budowę parkingu. 

- Wczoraj doszło do podpisania umowy notarialnej na zakup kempingu. To terem o powierzchni 1,94 ha. Proces podpisania umowy trwał 6,5 godz. Druga strona, czyli PTTK nie do końca była przygotowana do tej transakcji. Po dyskusjach i przepychankach sprawa znalazła swój finał – poinformował podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wiceburmistrz Szczyrku, Wojciech Kufel. - Podpisaliśmy dwa akty notarialne. W jednym akcie nabyliśmy część kempingu, a drugi akt notarialny dotyczył zrzeczenia się prawa do użytkowania wieczystego. Rozmowy były długie, ale doszliśmy do porozumienia i wydanie nieruchomości nastąpi 12 marca. Kwota to 3,07 mln zł brutto, bo część była objęta podatkiem VAT. Płatność została złożona na trzy raty. Pierwsza transza to 1,2 mln zł, a pozostałe po 900 tys. płatne do końca stycznia 2020 r. Miejmy nadzieję, że sądy wpiszą to w księgi wieczyste. Mamy plan awaryjny, ale bądźmy dobrej myśli – dodał radca prawny Urzędu Miejskiego, Grzegorz Widerski.

Jak zapewniał wiceburmistrz, miasto po otrzymania prawa do użytkowania tego terenu natychmiast przystąpi do prac rozbiórkowych i przygotowawczych, tak aby plany samorządowców wobec tego miejsca mogły być wprowadzone w życie w jak najszybszym tempie. - W czasie remontu ulicy Granicznej jaki planujemy wraz z powiatem, chcemy pozostawić 30-metrowy odcinek drogi od strony Buczkowic żeby móc zaplanować parking z dojazdem do niego. Przebudowy wymagać będzie też scieżka pieszo-rowerowa. Prowadziliśmy już rozmowy z Wodami Polskimi w kwestii „podwieszenia” przebiegu ścieżki tak aby przebiegała ona pod mostem – dodał Kufel.

Zdjęcie: Google Mapsdodano: 2018-02-27 | autor: Region
 
 
Zbych
Można to było zrobić dwa lata temu, gdy Słowacy zabrali się do roboty. Ale lepiej późno niż wcale. Może wreszcie Szczyrk wykorzysta potencjał swojego położenia i zaoferuje narciarzom usługi zbliżone do ośrodków alpejskich.
2018-03-02
 
Olek
SUPER aby szczyrk był super miejscowością narciarską to musi mieć co najmniej 2000 miejsc parkingowych ,tylko żeby nie zdzierać turystów bo nikt nie będzie parkował cena 5 zł na utrzymanie załogi i parkingi a kasę niech zostawiają na wyciągi i posiłki i to się liczy.
2018-02-28
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.086 sek.