BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pierwsza Dama w Buczkowicach

W czwartek Małżonka Prezydenta RP spotkała się z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach. Agata Kornhauser-Duda, wieloletnia nauczycielka języka niemieckiego, z przyjemnością wzięła udział w lekcji tego przedmiotu, podczas której rozmawiała z uczniami o sporcie. Wcześniej Pierwsza Dama obserwowała trening młodzieży na nartach biegowych w Kompleksie Narciarskim Biały Krzyż.

- Dzisiejsze spotkanie z panią to dodatkowa motywacja do podejmowania wysiłku i wyznaczania sobie kolejnych celów, zarówno w sporcie, jak i w nauce - mówili młodzi sportowcy, dziękując za czas spędzony z Pierwszą Damą.

Rozmowa w języku niemieckim z uczniami sportowej placówki była niecodziennym odwróceniem ról uczeń-nauczyciel, ponieważ dziś to Pierwsza Dama zdobywała nową wiedzę. Młodzież ochoczo odpowiadała na pytania Agaty Kornhauser-Dudy o dyscypliny sportów zimowych czy wpływ codziennych treningów na życie ucznia sportowca. Młodzi ludzie pokazali Pierwszej Damie zdjęcia i krótkie filmy ze szkoleń i zawodów, opowiedzieli o swoich autorytetach, aspiracjach i planach na dorosłe życie. Pierwsza Dama obiecała trzymać kciuki za powodzenie w realizacji marzeń wychowanków placówki.

Nauka w SMS Szczyrk pomaga młodzieży zdobywać wiedzę oraz umiejętności sportowe, które wykorzystuje podczas późniejszych studiów na Akademiach Wychowania Fizycznego oraz w karierach zawodowych. Zawodnicy objęci są fachową opieką trenerską przy wsparciu psychologa, fizjologa i dietetyka sportu.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Szczyrk szkoli uczniów w skokach i biegach narciarskich, kombinacji norweskiej czy konkurencjach alpejskich. Jednym z absolwentów buczkowskiej szkoły jest aktualny lider stawki skoczków narciarskich w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, który zadebiutował w konkursie Pucharu Świata, Tomasz Pilch. Dawniej w szkole uczyli się m.in. skoczkowie Piotr Żyła, Stefan Hula, Krzysztof Biegun i Jakub Wolny, biegacze Maciej Kreczmer i Maciej Staręga oraz Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Agnieszka Szymańczyk, a także dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar oraz alpejczyk Maciej Bydliński. 

Wizytę Pierwszej Damy w szkole zakończyło spotkanie z kadrą nauczycielską oraz trenerską. 

Źródło/zdjęcie: www.prezydent.pldodano: 2018-02-23 | autor: Region
 
 
noam
no i po co przyjechała? zima jest, więc nie można pokazać się w nowych ciuchach, a do powiedzenia nic nie ma
2018-02-26
 
narciarz
Na narty tylko na Skrzyczne popieram
2018-02-25
 
Istebna
@Szczyrkowianin, czym Ty się szczycisz, w Wiśle jest zameczek prezydenta ale ten się boi tam przyjechać.Jak jednego Dudę i drugiego Dudę mamy powyżej uszu,miękki budyń bez kręgosłupa.
2018-02-24
 
Balbina
@Jarek.Taki sam dureń,jak ten konus z Ciemnogrodzkiej !!
2018-02-24
 
Jarek
Brawo Andrzej Duda PO paprańcy do roboty malkontenty Unijne
2018-02-24
 
podatnik
Co do wydatków obecnego prezydenta== >500MILIONOW to jakieś draństwo PISu. Emerytom po 3złote a państwo Dudowie==ISORT rzucają setkami milionów. Brzydkie wyrazy cisną sie na usta bo to budżet 10takich gmin a ilu wyleczonych i zaopiekowanych na starość. To s...wo rzucać tak cudzą kasą!!!
2018-02-24
 
ze Szczyrku
@Sczyrkowianin.Sam się ciesz głupku,mnie do tego nie mieszaj !!
2018-02-24
 
Jan
Taka niemota dobra do wsi.
2018-02-24
 
xxy
Prywatnie za kasę podatnika.
2018-02-24
 
Szczyrkowianin
Prezydent był już czwarty raz prywatnie na Skrzycznym na nartach polubił Szczyrk i okolice cieszymy się.
2018-02-24
 
Ewka 28 lat
Nasza niby pierwsza Polka z takim nazwiskiem to się nadaje do ciemnoty,przyjechali się wyspowiadać załatwiła im kłamczucha rozgrzeszenie to cała moherowa Polska.
2018-02-23
 
Brendy
@Bronio.Tym bardziej to debilne prawacko-moherowe pospólstwo.Biedna gmina,co to niemowy przyjmuje !!
2018-02-23
 
Bronio
Podbeskidzie wita Panią :) proszę nie przejmować się tą czerwoną holotą, oni się nie liczą!
2018-02-23
 
HIHIHI
jaworzańskiego też
2018-02-23
 
Roman
Wiocha do wiochy a do jasienicy przyjeżdża tylko ciemnota porobić zdjęcia poklepać misia i odjazd ,i tak chłopina sobie robi niby popularność i parcie do niby władzy czyli wiocha.
2018-02-23
 
Gienek
jasienickiego wójta pewnie skręca z zadrości
2018-02-23
 
bunga bunga
Bidna gmina, PiS-ory ją onlazły jak pchły lub wsz.
2018-02-23
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.115 sek.