BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Przyszłość Polski w Unii Europejskiej

Piątkowy wieczór był dla bielszczan i czechowiczan okazją do spotkania byłego premiera i obecnego europosła – prof. Jerzego Buzka.

Klub Obywatelski odbył się tym razem w Czechowicach-Dziedzicach w Dworku Eureka. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób z Czechowic-Dziedzic oraz Bielska-Białej w tym m.in. wiceprezydent Bielska-Białej Przemysław Kamiński oraz zastępca burmistrza Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek. 

Tematem tego Klubu była przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Prof. Jerzy Buzek przypomniał idee i genezę wspólnoty europejskiej, która tkwiła w lęku przed kolejną wojną światową oraz wymienił największe zalety dla naszego kraju z faktu przynależności do UE. Duże emocje wywołała zwłaszcza dyskusja o roli Polski i naszych europosłów w parlamencie europejskim. dodano: 2018-02-18 | autor: Region
 
 
to nie PRL
@To ty kiepie wylecz się z tego twojego Eurokołchozu, bo to tacy psychole jak ty na Unię Europejską tak mówią.Teraz się nie podoba ,ale jak Kaczor w 2007 roku podpisywał Traktat Lizboński ,a w 2009 roku jako prezydent go ratyfikował to był sukces tysiąclecia i prezydent tysiąclecia o mało co.J.Kaczyński w radiu Maryja : " W tej wersji, w której Traktat Lizboński został uchwalony, ostatecznie przyjęty, gdzie wprowadzono jednak wiele zmian i to jest wielkie osiągnięcie obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego - on dla nas takich zasadniczych niebezpieczeństw nie stwarza - zapewnił J. Kaczyński."Teraz mu się nie podoba,choć doskonale wiedział jak prawa i wolność obywatela jest w Unii Europejskiej stawiana na piedestale.Unia Europejska jako ostoja europejskiej demokracji tego nigdy nie odpuści i dlatego jest ten pisi wrzask. Durniu prostacki nawet nie wiesz co to był kołchoz bo pustaku nigdy nie mogłeś go widzieć.Powtarzasz tylko słowa używane przez tych idiotów pisiarskich,jak niemota,bez pomyślunku.Ty bucu,byś klepisko przynajmniej pozamiatał,nie pozwolę,aby wstąpienie Polski do Unii Europejskiej/nasz największy sukces po 1989 roku/ był przez takich idiotów jak ty postponowany.
2018-02-20
 
antyPisowiec
@nie Pisowiec. Tylko 9,5 procent PKB stanowi wartość długu publicznego Estonii i jest to najniższa wartość w całej Unii - wynika z raportu Eurostatu za 2016 rok. Na przeciwległym końcu zestawienia znalazła się z kolei Grecja, gdzie dług ten stanowi aż 179 proc. PKB. Na tle wszystkich krajów Wspólnoty wynik Polski plasuje się mniej więcej w środku stawki. Najbardziej zadłużone kraje UE to, oprócz Grecji, Włochy (132,6 proc. PKB), Portugalia (130,4 proc. PKB), Cypr (107,8 proc.) i Belgia (105,9 proc.). W sumie szesnaście państw członkowskich miało wskaźniki długu publicznego powyżej 60 proc. PKB. Dług Polski plasuje się poniżej tego progu - na koniec ubiegłego roku był równy 54,4 proc. PKB. Daleko nam jednak do najmniej zadłużonych krajów w Unii. Na koniec ubiegłego roku najniższe wskaźniki długu publicznego w relacji do PKB odnotowano, oprócz w Estonii, w Luksemburgu (20,0 proc.), Bułgarii (29,5 proc.), Czechach (37,2 proc.), Rumunii (37,6 proc.) i Danii (37,8 proc.). Słowa komisarza Junckera można wyjaśnić znanym od dawna polskim powiedzeniem "Jak gruby schudnie,to chudy zdechnie "." I to by było na tyle " jak mawiał klasyk polskiego kabaretu !!!
2018-02-20
 
John
ale ty pieprzysz, weź się lecz, żyjesz w wolnym kraju a szukasz problemów, a masz problem ale z samym sobą, Boisz się Kaczyńskiego jak ognia, musisz być bardzo słaby psychicznie...
2018-02-20
 
to nie PRL
@John. Trzeba mieć coś w tym twoim pustym łbie ,żeby cokolwiek zrozumieć.Dziś wróciliśmy do czasów w których dorastałem, trzeba było kombinować z odbiornikami radiowymi,aby móc posłuchać Wolnej Europy,Głosu Ameryki,a nawet Radia Tirana,gdzie komuniści albańscy w sporze z pozostałymi "demoludami" wiele informacji o Polsce przekazywali.Dziś w nieporównywalnych czasach znów oficjalna propaganda reżimowa jest kłamstwem,na użytek takich pustaków jak ty.Dzisiejsze czasy pozwalają nam być dobrze poinformowanymi bo mamy dostęp do publikatorow prywatnych jak i serwisów zagranicznych wszystkich telewizji.Mamy ten komfort,że możemy kłamstwo natychmiast skonfrontować.Życie jest cały czas sztuką wyboru i takie zawsze będzie,na pewno nie będę polegał na reżimowych przekaziorach !!.Tak teraz jak i prawie pół wieku temu.
2018-02-20
 
John
buhahaha :D to się nadaje na wiocha.pl :D
2018-02-20
 
to nie PRL
@John.Przynajmniej publikatory niereżimowe.I tyle !!!
2018-02-20
 
John
wyborcza czy tvn na pewno wiarygodniejsza :D
2018-02-20
 
niezakadzony
@Krystian,faktycznie poczytałeś wiarygodne informacje,to jest tak; jakbyś historii uczył się w pisiarskiej szkole tumanicy Zalewskiej.
2018-02-20
 
Krystian
Faktycznie, zacząłem to czytać na niewygodne.info.pl ta cala Unia to ładna sciema, poczytajcie tak bo naprawde warto wiedzieć więcej
2018-02-20
 
nie Pisowiec
ciekawostka; ile wynosi dług publiczny Francji? już 100% PKB, a w Unii nie może przekraczać 60% co na to pan Junker? to jest Francja nie można ingerować :)
2018-02-19
 
wolny najmita
@Konrad,John,to dwie pisiarskie mendy,co zawsze widzą wrogich obcych,a nie nieudolność tych pisiarskich buraków.Zawsze obcy są be,tak w tym pisuarze już mają,że ktoś inny musi być winien ich nieudacznictwa.
2018-02-19
 
John
Eurokołchoz....
2018-02-19
 
Konrad
tylko w oczach lewaków jesteśmy skłóceni, zwykli obywatele UE mówią coś innego, a po drugie widać ile na nas zarabiały Niemcy i Izrael, skończyło się szabrowanie
2018-02-18
 
wolny najmita
@Ola.Zapomniałaś dodać,że ta pisiarska zgraja skłóciła nas ze wszystkimi,oprócz Morza Bałtyckiego,chociaż i tego nie jestem taki pewien.
2018-02-18
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.