BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Z czym będzie walczyć policja w Jasienicy?

Komisariat w Jasienicy przedstawił plan działań priorytetowych na terenie gminy. Funkcjonariusze z tej jednostki będą zmagać się m.in. ze zjawiskiem żebractwa na jednej z jasienickich stacji paliw.

W komunikacie podanym przez komendanta komisariatu w Jasienicy czytamy, iż w sołectwie Jasienica jego podopieczni będą zwalczać żebractwo na stacji paliw Shell w godzinach 7-18. Policjanci będą też mieć na oku zakłócanie ciszy nocnej, zaśmiecanie, spożywanie alkoholu oraz dewastację mienia do jakiej ma dochodzić w okolicach Skateparku i wiaty przy ulicy Modrzewiowej.

Natomiast w sołectwach: Rudzica, Roztropice, Landek, Wieszczęta i Iłownica stróże prawa dostrzegają konieczność interwencji w sprawie gromadzenia się osób w rejonie „Starego Zamku” na ul. św. Jana Chrzciciela i w pobliżu przystanku autobusowego w centrum na ulicy Szkolnej. W tych miejscach obserwuje się spożywanie alkoholu, zakłócanie ciszy nocnej, utrudnianie korzystania z urządzeń użytku publicznego. Policjanci zajmą się także gromadzeniem się młodzieży szkolnej w rejonie pustostanu przy ulicy Dębowej, w pobliżu Kółka Rolniczego. Jak czytamy w piśmie komendanta, istnieje tam zagrożenie demoralizacji.

Natomiast w Mazańcowicach, jak również w Międzyrzeczu Dolnym i Międzyrzeczu Górnym, podstawowym problemem jaki budzi społeczny niepokój jest zaśmiecanie, spożywanie alkoholu, dewastacja mienia oraz gromadzenie się młodzieży przy boiskach szkolnych w tychże miescowościach.

W Bierach, Bielowicku, Grodźcu, Łazach i Świętoszówce priorytetem mundurowych będzie likwidacja nielegalnych wysypisk śmieci zlokalizowanych przede wszystkim w Grodźcu. Najbardziej newralgiczne miejsca pod tym kątem jakie wskazuje komendant, to teren pod wiaduktem drogi ekspresowej S52 na przedłużeniu ulicy Winnica i pobliski rejon przy drodze na Bielowicko.

 dodano: 2018-02-17 | autor: Region
 
 
Obserwator
Bielowiczanin bodzio57 dużo mówi mało robi tylko krytykuje wszystko złe i źle
2018-02-22
 
bielowiczanin
bodzio57 licze na ciebie weż kose i idż wykoś a nie zwalaj na radnych,co robi rada sołecka ,co robi powiat.
2018-02-20
 
się uśmiałem
Zwalczanie żebractwa na stacji shell :)))
2018-02-20
 
bodzio57
bielowiczanin. Na co ty liczysz. Radnego B. i F. "kasa" w gminie jest. Kolejna działka na "strefie" sprzedana.
2018-02-19
 
bielowiczanin
Niech sobie powiat zrobi porządek z tymi krzakami koło dróg to będzie wszystko widać,jak w buszu, pełno syfu ,a policja niech pilnuje naszego bezpieczeństwa
2018-02-19
 
Policjant nie walczący
Z czym będzie walczyć Policja w Jasienicy? Panie redaktorze Periodyku Region Policja ma dbać o nasze bezpieczenstwo a nie walczyć z nikim ten tytuł artykułu jest śmieszny chyba że wielki brat z Urzędu panu podpowiadał w pisaniu tego arcydzieła.
2018-02-18
 
Wół
Zapomniał Wół jak Cielęciem był Zawsze młodzież spotykała się w miejscach bez kontroli! . Przeganianie pałą czy restrykcje nic nie dają ,wręcz pogorszą sytuacje Jasienica tam chyba bardzo popularny jest grzyb w miare zdaje swoje zadanie . Takie miejsce może by sie przydało tez w innych sołectwach. Kontrolować jak najbardziej ale na wesoło i edukować życiowo a nie paragrafami ! Chyba nie oto chodzi by młodzież się bała Policji lesz ją szanowała , a szacunek wyrabia sie na pewno nie z pozycji siły ! Pozdrawiam Młodzież (y)
2018-02-17
 
Czytelnik
Racja Policja jest potrzebna w dzień bardzo w nocy niech śpi jak do tej pory będzie bezpieczniej
2018-02-17
 
mieszkaniec gminy.
Zamknąć boiska narobić same bary niech młodzi się hartują od młodego,a butelki są wyrzucane przez ludzi na przystankach jak raz na kwartał odbierają,policja ma mieć patrole nocą a szczególnie w cywilnych samochodach a nie stać w dzień schowany jak w Międzyrzeczu koło cmentarza czy się ktoś zatrzyma na stopie jak nikt nie jedzie aby była kasa oni są potrzebni nocą nie w dzień.
2018-02-17
 
Zła dusza
gromadzenie się starych w kościołach... boże co za ludzie a jacy głupi...
2018-02-17
 
Dobra dusza
gromadzenie sie młodzieży przy boiskach szkolonych to naprawdę zmora naszych czasów.
2018-02-17
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.117 sek.