BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Ruszyła kwalifikacja wojskowa

Od 1 lutego 2018 r. rozpoczęła działalność Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu bielskiego. Siedziba Komisji mieści się w budynku Bielskiego Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej przy ul. E. Plater 14 (w godz. 8.00-12.00). Tegoroczna kwalifikacja do służby wojskowej potrwa do 15 marca 2018 r. W roku bieżącym do kwalifikacji zostanie wezwanych ponad 850 mężczyzn rocznika podstawowego (urodzonych w 1999 r.) i ponad 60 osób roczników starszych (urodzonych w latach 1994-1998). 

Obowiązkowi zostaną poddane również kobiety posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji. Podobnie jak w roku ubiegłym zadanie zostanie zrealizowane w pełnym ustawowym zakresie przy współpracy organów administracji samorządowej i wojskowej.

W razie niestawienia się do kwalifikacji wojskowej bez uzasadnionej przyczyny, wójt lub burmistrz nakłada na osobę podlegającą kwalifikacji wojskowej grzywnę w celu przymuszenia albo zarządza przymusowe doprowadzenie przez Policję do kwalifikacji wojskowej w trybie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym.

Źródło/zdjęcie: www.powiat.bielsko.pl dodano: 2018-02-14 | autor: Region
 
 
Gabryś
Tępy buc prawicowy Gabriel zaś to wie.Za to nie wie,że jest tuman i rasista.
2018-02-20
 
Gabriel
tylko tępy lewak nie wie że od lat nie ma zmian i tak samo odbywa się kwalifikacja, was nie biorą bo jesteście inni :D
2018-02-15
 
xxy
Błaszczak z PiS-em potrzebują mięsa armatniego.
2018-02-15
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.117 sek.