BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Trwa rozbudowa remizy w Mazańcowicach

Do końca września potrwa budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mazańcowicach. – Liczymy, że jeszcze w tym roku Mazańcowice będą miały miejsce spotkań na tyle duże, że społeczność sołectwa będzie mogła się spotkać i porozmawiać o ważnych dla niej sprawach. Niemniej ważna jest jednak szybka i znaczna poprawa warunków bardzo odpowiedzialnej pracy strażaków oraz ich przygotowania do służby – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Budowa ruszyła w sierpniu ub. roku, po wyburzeniu znacznej części starego budynku zostały dobudowane dwa stanowiska garażowe oraz pomieszczenie dla dyżurujących strażaków.

Przypomnijmy, że stary budynek od południa zostanie poszerzany, dzięki czemu powiększy się jego powierzchnia użytkowa z obecnych blisko 600 mkw. do 1380 mkw., co z kolei pozwoli na znaczną rozbudowę sali. Na parterze, w części „bojowej” OSP, garaż pomieści cztery wozy bojowe, zamiast dotychczasowych dwóch, będzie też więcej pomieszczeń na sprzęt bojowy. Budynek będzie wyższy, wyższa będzie również wieża. Powiększona zostanie też klatka schodowa, na obie kondygnacje łatwiej będą mogły dostać się osoby niepełnosprawne. Budynek nie tylko zostanie powiększony i zmodernizowany, będzie też ocieplony i wyposażony w nową gazową kotłownię. Całkowity koszt budowy wyniesie około 4,5 mln zł.

 

Źródło: UG Jasienica dodano: 2018-02-12 | autor: Region
 
 
Olek
OSP-rozdymana mania wielkości misia. Ciekawe kiedy ten balon pęknie.
2018-02-16
 
Jan
Po co kto to będzie utrzymywał my podatnicy takie urojenie misia.
2018-02-14
 
Czytelnik
Miś musi być duży na miarę naszych możliwości
2018-02-12
 
Marek z M-ic
Baju baju po co i kto to urojenia misia będzie utrzymywał my podatnicy.
2018-02-12
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.115 sek.