BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Niebawem ruszy przebudowa Strumieńskiej

W połowie sierpnia powinna zostać ukończona przebudowa ulicy Strumieńskiej w gminie Jasienica. W ramach inwestycji przewidziano nie tylko wymianę nawierzchni, ale też budowę ronda w Rudzicy i chodników. Do przetargu na wykonanie tego zadania zgłosiły się dwie firmy. Najniższa oferta wynosi 9,3 mln zł. 

Już we wrześniu ub.r Rada Gminy Jasienica zarezerwowała w budżecie 2,85 mln zł na przebudowę odcinka drogi powiatowej Rudzica-Strumień. Łączny koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 8,7 mln zł. W ramach inwestycji zostanie przebudowana nie tylko nawierzchnia jezdni, ale powstanie też chodnik i rondo u zbiegu ulic Strumieńskiej i Międzyrzeckiej. 

Podczas wspomnianej, wrześniowej sesji Rady Gminy wójt Janusz Pierzyna wyjaśniał, iż przebudowa obejmie odcinek ok. 2,9 km. Dodał, że starosta bielski zabiega o dofinansowanie inwestycji z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całość ma kosztować ponad 8,7 mln zł, z czego powiat może otrzymać maksymalnie 3 mln zł z programu rządowego. Reszta koniecznych środków finansowych będzie pochodzić z budżetów gminy Jasienica i powiatu bielskiego.

Inwestycja dotycząca rozbudowy drogi Strumień, Jasienica na odcinku od skrzyżowania z ul. Międzyrzecką i ul. Klubową w Rudzicy w kierunku Jasienicy, obejmie m. in. budowę ronda w Rudzicy. - To będzie pierwsze dwujezdniowe rondo w powiecie. Tam ruch jest wzmożony, a będzie on narastał w kontekście rozwoju strefy ekonomicznej. Dlatego chcieliśmy większe rondo. Za 20 lat może to być zbawienne i trzeba to zrobić dla dobra następnego pokolenia – mówił wójt Janusz Pierzyna podczas pierwszej tegorocznej sesji Rady Gminy Jasienica. Ponadto projekt przewiduje umocnienie rowów i częściowe ich zarurowanie, budowę zatok autobusowych, oraz przebudowę sieci energetycznej i sieci teletechnicznej. Ponadto przy Strumieńskiej zostanie wybudowany chodnik o łącznej długości 2,3 km. 

Na początku lutego doszło do otwarcia ofert na wykonanie tego przedsięwzięcia. W przetargu wystartowały dwie firmy, które zaoferowały swoje usługi w kwotach przekraczających budżet jaki na to przedsięwzięcie zarezerwował inwestor. Firma Strabag zaproponowała kwotę 10,65 mln zł, natomiast Eurovia 9,27 mln zł. Powiat bielski i gmina Jasienica przewidziały na ten cel ok. 8,7 mln zł. Najpewniej w najbliższej perspektywie zostaną zwołane posiedzenia Rady Gminy i Rady Powiatu Bielskiego, na których zdecyduje się o zwiększeniu środków finansowych na to przedsięwzięcie. Wedle zapisów przetargowych, przebudowa Strumieńskiej ma być ukończona w połowie sierpnia br.  

Zdjęcie: Google Mapsdodano: 2018-02-09 | autor: Region
 
 
Kowal
Tą inwestycje należy nazwać raczej dojazdem do nieczynnej Strefy Przemysłowej ,która może kiedyś ruszy z miejsca
2018-02-11
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.