BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Renault za Żuka

O nową furgonetkę powiększył się tabor bojowy OSP Iłownica. Samochód marki Renault Trafic zdecydowanie ułatwi interwencje strażaków. 

Nowe auto zastąpi leciwego już żuka. Zostało zakupione za 30 tys. zł, z czego połowę dołożył budżet gminy Jasienica. – To kolejna inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy, także w wychowanie kolejnego pokolenia strażaków. Warto było dać te pieniądze tym bardziej, że z naszej strony dołożyliśmy do funduszy, które wcześniej zebrali sami druhowie, przez kilka lat przekazując kalendarze mieszkańcom swojego sołectwa. Cieszy to zaangażowanie w sprawy własnej miejscowości – mówi wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna.

Jak wyjaśnia Roman Marekwica, prezes OSP Iłownica, 12,5 tys. zł strażacy zebrali, odkładając przez cztery lata. 2,5 tys. zł pochodzi od sponsora – Banku Spółdzielczego w Jasienicy.

Dziewięcioosobowy samochód ma wyjmowane dwa tylne rzędy siedzeń, toteż można wykorzystać tę przestrzeń do przewiezienia sprzętu. Zmieści się pompa z wężami, służąca do wypompowań zalegającej wody z terenów posesji, jak również piła z osprzętem, z którą strażacy będą interweniować przy usuwaniu wiatrołomów. W ten sposób zostaną ograniczone kosztowne wyjazdy dużym wozem bojowym marki Iveco Magirus w strażackiej wersji GBA, jakim dysponuje OSP Iłownica.

Na co dzień jednak nowy renault będzie używany do przewożenia młodzieży strażackiej, zarówno na zawody, jak i szkolenia, czy też organizowanie wyjazdów, np. do Żor do Muzeum Ognia. W Iłownicy w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej do służby w OSP przygotowuje się kilkunastu młodych ludzi.

Żuk pozostanie na stanie OSP Iłownica. W najbliższej przyszłości zostanie poddany renowacji, stanowiąc żywy dowód strażackiej tradycji gminy Jasienica i sołectwa Iłownica.

Źródło: UG Jasienica

Zdjęcie: materiały OSP Iłownica

 dodano: 2018-02-06 | autor: Region
 
 
karolek
wyborcza kiełbacha, za pieniądze podatników.
2018-02-10
 
W temacie
Do działań tez
2018-02-09
 
strażak
Nie do działań tylko wyjazdów na imprezy i z MDP .
2018-02-07
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.086 sek.