BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Domagają się poprawy bezpieczeństwa

Trzysta podpisów zebrali mieszkańcy Pisarzowic pod apelem związanym z poprawą bezpieczeństwa u zbiegu ulic Bielskiej i Pańskiej. Skrzyżowanie to nastręcza wielu problemów kierowcom i pieszym ze względu na wzmożony ruch kołowy oraz koncentrację w tej okolicy punktów handlowych i obecność przystanków autobusowych. 

- Mamy poważną sprawę zgłoszoną przez mieszkańców Pisarzowic. Zebrali trzysta podpisów i zwrócono się z wnioskiem do Zarządu Dróg Powiatowych. Zarząd zwrócił się projektanta żeby zaproponowano nową koncepcję ruchu na skrzyżowania ulic Bielskiej i Pańskiej – informował podczas styczniowego posiedzenia Rady Miejskiej Wilamowic Jerzy Kubik - radny powiatu bielskiego. - Tam też chodzi o przejście dla pieszych pomiędzy przystankami. Z resztą niedawno było tam zdarzenie, ktoś został potracony na tym przejściu. I generalnie wszyscy wiemy o co chodzi, jest problem z włączaniem się do ruchu w godzinach szczytu z ulicy Pańskiej na ulicę Bielską. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Wiem, że pan burmistrz Marian Trela też jest zainteresowany rozwiązaniem tej sprawy. Myślę, że za miesiąc będę wiedział więcej, w jakim kierunku to zmierza i jakie propozycje będzie miał projektant -  zakończył radny Kubik.

Mieszkańcy Pisarzowic mają też wiele uwag co do lokalizacji przejścia dla pieszych w pobliży ulic Bielskiej, Kasztanowej i Kwiatowej. - Czy zostały podjęte kroki zmierzające do przeniesienia tego przejścia? Tam jest duży ruch pieszych i obawiamy się o bezpieczeństwo na tej ulicy – mówi podczas sesji radny Grzegorz Cieślak.

- Kwestia przejść o których radny Cieślak wspomina to zaszłość z minionego roku. Te tematy są w zarządzie dróg jako aktualne. Jest jednak kłopot z przeniesieniem tego przejścia. Tam jest problem z projektem oświetlenia – poinformował Jerzy Kubik. Dodał, iż aktualna pozostaje kwestia przejścia przy kościele w Wilamowicach, gdzie również konieczne jest podjęcie diałań dotyczących poprawy bezpieczeńśtwa pieszych. Temat powinien zostać załatwiony już wiosną. Radny powiatu bielskiego zaznaczył, że głównym tematem drogowym w tym roku będzie złożenie dokumentacji na remont ulicy Krakowskiej w Hecznarowicach. dodano: 2018-02-03 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.