BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

sport

O centymetry od podium

Uczeń SMS Szczyrk, Tomasz Pilch, zajął czwarte miejsce we wczorajszym konkursie indywidualnym Mistrzostw Świata Juniorów w Kanderstegu. Do podium naszemu juniorowi zabrakło dosłownie centymetrów.

W finale przy bardzo mocnym wietrze w plecy podopieczny Macieja Maciusiaka wylądował na 93 metrze i do trzeciego Clemensa Leitnera stracił zaledwie 0,2 punktu. Bezkonkurencyjny okazał się Norweg Marius Lindvik, który finałowym skokiem 101 metrów przypieczętował mistrzowski tytuł. Srebrny medal wywalczył Niemiec Constantin Schmid, który w drugiej serii skoczył 99,5 metra.

Tomasz Pilch po skoku na odległość 100,5 metra zajmował trzecie miejsce na półmetku rywalizacji skoczków narciarskich w Mistrzostwach Świata Juniorów. Po pierwszej serii na skoczni HS-106 w szwajcarskim Kanderstegu prowadził Norweg Marius Lindvik, który uzyskał aż 108,5 metra i tym samym o półtora punktu wyprzedzał Niemca Constantina Schmida, który wylądował na 105 metrze.

To był udany konkurs dla podopiecznych Macieja Maciusiaka, którzy w komplecie awansowali do serii finałowej. Na 20. pozycji znajdował się Bartosz Czyż, który wylądował na 92 metrze. Cztery lokaty za nim uplasował się Paweł Wąsek, który w bardzo trudnych warunkach uzyskał 88,5 metra. Natomiast Kacper Juroszek po pierwszej serii i skoku na odległość 92,5 metra zajmował 28. miejsce.

Po serii finałowej nasi juniorzy utrzymali lokaty w trzeciej "10" i tym samym Paweł Wąsek (96,5 m) zajął 22. pozycję, lokatę za nim znalazł się Bartosz Czyż (92 m), natomiast Kacper Juroszek ukończył zawody na 29. miejscu (85 m).