BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Strefa ciszy w Iłownicy

„Strefa ciszy” powstała w jednej z klas w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Iłownicy. Ta strefa wolna od hałasu cieszy się dużym powodzeniem.

Strefę ciszy zorganizowali nauczyciele w jednej z klas na górnym korytarzu. To kącik relaksacyjny dla uczniów, którzy chcą odpocząć, poczytać i zrelaksować się w ciszy i spokoju. Uczniowie przebywają pod nadzorem dyżurującego nauczyciela, kącik funkcjonuje podczas dwóch przerw międzylekcyjnych, tzn. od godz. 10.35 do 10.45 oraz od 11.30 do 11.50. Uczniowie muszą bezwzględnie podporządkować się obowiązującemu regulaminowi, a więc przede wszystkim zachować ciszę i nie zakłócać jej innym uczniom, przebywającym w pomieszczeniu.

Kącik, w którym uczniowie mogą odpocząć od hałasu, wymyślili i zorganizowali nauczyciele szkoły w Iłownicy, wyciągając wnioski z przeprowadzonych wcześniej wśród uczniów ankiet na temat bezpieczeństwa. Jak informuje Beata Małysiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy, z ankiet m.in. wynikało, że na część dzieci szczególnie wrażliwych hałas na przerwach wpływa wyjątkowo negatywnie. Nierzadko uczniowie uskarżali się na złe samopoczucie, bóle głowy i zmęczenie, a w czasie przerwy chcieli pozostać w klasie. Strefa ta funkcjonuje od miesiąca i cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów.

Źródło: UG Jasienica dodano: 2018-02-01 | autor: Region
 
 
Rodzic
Większej głupoty nie widziałem cisza jest 45 min a reszta do dziecka aby trochę wyluzować od tego głupiego programu co dostają do ogłupiania dzieci i nikt nie protestuje jest to żałosne.
2018-02-01
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.098 sek.