BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pracownica banku okradała seniorów

Osoby starsze to potencjalnie łatwy cel, o czym dobrze wiedziała pracownica jednego z banków w Bielsku-Białej. Zdobywała zaufanie seniorów, a następnie bazując na ich łatwowierności, okradała konta bankowe. Klienci stracili w ten sposób oszczędności w wysokości blisko 100 tysięcy zł. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy zatrzymali 36-letnią oszustkę.

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe pracowali nad sprawą kradzieży pieniędzy z rachunków bankowych. Z ich ustaleń wynikało, że 36-letnia pracownica banku za cel obrała sobie osoby w podeszłym wieku, które posiadały na kontach znaczny kapitał. Zawsze wybierała stałych klientów, którzy dokonywali transakcji w jej okienku. Kobieta zdobywała ich zaufanie, a następnie przekonywała o możliwości podwojenia zysków poprzez inwestowanie oszczędności lub deponowanie ich na lokatach. Seniorzy byli pod dużym urokiem oszustki. Ufali jej do tego stopnia, że nie sprawdzali wysokości kwot pieniężnych na swoich rachunkach. W większości przypadków nie potrafili też korzystać z bankowości internetowej. Zrezygnowali także z otrzymywania papierowych wyciągów, więc nie mieli na bieżąco dostępu do swoich rachunków. Stan gotówki kontrolowali w placówce, co znacznie ułatwiało sprawczyni działanie.

Proceder za każdym razem wyglądał tak samo. 36-latka najpierw wypłacała sobie różne kwoty z kont starszych osób, a potem podrabiała ich podpisy na potwierdzeniu wypłaty. Kiedy osoby te przychodziły do banku były zawsze obsługiwane przez tą samą kasjerkę. Gdy prosili o podanie stanu swych środków pieniężnych, nieuczciwa pracownica banku zawsze zapisywała na kartce kwotę, która powinna być na koncie. W rzeczywistości tych pieniędzy było zdecydowanie mniej.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy podczas którejś z kolejnych wizyt w banku jedna z klientek trafiła na inną kasjerkę. Podany przez nią stan konta nie zgadzał się z jej obliczeniami. Starsza pani sądziła, że ma na rachunku znacznie więcej pieniędzy. Przeczuwając, że mogła paść ofiarą kradzieży, zawiadomiła policję.

Szybko okazało się, że kobieta nie jest jedyną pokrzywdzoną. Śledczy ustalili, że systematycznie okradane przez kasjerkę były co najmniej 4 osoby w wieku od 65 do 70 lat. W ciągu 2 lat kobieta wypłaciła sobie z ich rachunków blisko 100 tysięcy zł. Bank pokrył straty i uzupełnił brakującą sumę na ich rachunkach.

Policjanci zatrzymali nieuczciwą kasjerkę w miejscu zamieszkania. Była bardzo zaskoczona ich wizytą. Usłyszała, m.in. zarzut kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Grozi jej za to do 8 lat więzienia. Wobec podejrzanej prokurator zastosował dozór policyjny. Zakazał jej też opuszczania kraju i zatrzymał paszport. Podejrzana wyjaśniła, że pieniądze przeznaczała na potrzeby życia codziennego oraz spłatę zaciągniętych przez nią kredytów.

Sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że pokrzywdzonych klientów banku jest jeszcze więcej. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.dodano: 2018-02-01 | autor: Region
 
 
Ola
Dlaczego nie jest podany Bank aby ludzie sobie sprawdzili stan.
2018-02-01
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.