BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

„Kaniowski Karp Królewski” działa prężnie

O wędkarzach z Kaniowa jest z każdym miesiącem coraz głośniej w mediach lokalnych, regionalnych a nawet krajowych. Stowarzyszenie im. Adolfa Gascha, któremu przewodzi Roman Sas, należy do liderów jeśli chodzi o liczbę członków, organizowane imprezy i stan zagospodarowania swoich terenów.

Już niedługo dzięki staraniom Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” w Kaniowie powstanie „rybaczówka” dofinansowana kwotą 150 000 zł przez Lokalną Grupę Rybacką Bielska Kraina. W styczniu, w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana ostateczna umowa na realizację projektu. Jak wysokie wymagania UM stawia wnioskodawcom, można było się przekonać na zebraniu walnym w dniu 28 stycznia, gdzie wójt Artur Beniowski mówił o sprawdzaniu dosłownie każdego przecinka we wpływających dokumentach. Wielkie wrażenie robi stan osobowy Stowarzyszenia – 288 członków czynnych, 21 wędkarzy młodzieżowych i 13 członków bez prawa połowu. „Impreza flagowa” to oczywiście Święto Karpia Polskiego, lecz nie brakuje zawodów dla młodzieży i dorosłych, także w wariancie nocnym bądź drużynowym.

Podczas zebrania (już trzeciego od przekształcenia sekcji wędkarskiej w Stowarzyszenie) nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców rankingu „Wędkarz Roku”. Wójt wraz z prezesem podarowali najaktywniejszym członkom okolicznościowe statuetki. Pierwsze miejsce zajął z wynikiem 65 punktów Edward Busz, drugie – Adrian Michulec (52 p.), trzecie – Jerzy Rusin. Kolejne nagrody trafiły do tych, którzy wykazali się pracą społeczną lub też wieloletnim stażem. Są to: Ryszard Kwak, Stanisław Kubiczek, Zdzisław Gajda i Tomasz Godula.

Stowarzyszenie „Kaniowski Karp Królewski” w roku 2018 zorganizuje siedem edycji zawodów wędkarskich. Do najciekawszych należeć będą drużynowe zmagania kół z obszaru działania LGR.

Źródło: UG Bestwina  dodano: 2018-01-31 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.