BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Powstaną nowe place zabaw

Jak zapowiedział wójt gminy Jasienica, w tym roku w każdym z sołectw będzie przynajmniej jeden plac zabaw, najczęściej z towarzyszącymi mu urządzeniami siłowni zewnętrznej. – W części sołectw już takie place są, w niektórych te istniejące zostaną uzupełnione o nowe urządzenia, a w niektórych miejscach będą całkiem nowe – informował Janusz Pierzyna podczas ostatniej sesji Rady Gminy. 

Place zabaw powstaną lub zostaną uzupełnione m.in. w Landeku, Roztropicach, Bielowicku, Łazach, Świętoszówce, Mazańcowicach w rejonie szkoły (pierwszy jest przy filii GOK), w dolnej części Jasienicy w rejonie ul. Słonecznej i ulicy Bocianiej (łącznie w tym sołectwie będą więc cztery place zabaw), w Iłownicy (będą dwa – przy strażnicy i przy szkole), a także w Rudzicy na Laryszówce i Międzyrzeczu Górnym (jako drugi w tym sołectwie), jednak w tej chwili w obu tych ostatnich przypadkach gmina nie dysponuje odpowiednimi gruntami, trzeba je dopiero nabyć. Na większość z tych inwestycji wójt zabiega o pozyskanie pieniędzy z funduszy zewnętrznych, przede wszystkim z programów transgranicznych we współpracy z Petrvaldem i Orlovą, a także z Lokalnej Grupy Rybackiej „Bielska Kraina”. Place zabaw istnieją też w Grodźcu, Bierach, Wieszczętach i Międzyrzeczu Dolnym.

Źródło: UG Jasienica  dodano: 2018-01-31 | autor: Region
 
 
Tralalala
Małe sołectwa, mało wyborców - na samym końcu, jak zwykle !!
2018-02-09
 
zibi
rok wyborczy:)))
2018-01-31
 
Landek
Wreszcie Landek wziety pod uwage.!!
2018-01-31
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.