BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Ryś w Dolinie Wapienicy

Monitoring dużych drapieżników w Karpatach trwa. W miniony czwartek zespół Stowarzyszenia dla Natury "Wilk", we współpracy z przyrodnikami ze Stowarzyszenie Górecki Klub Przyrodniczy, sprawdzał północną część obszaru Natura 2000 Beskid Śląski. Fotopułapki zarejestrowały rysia przechadzającego się w Dolinie Wapienicy.  

Dzięki ochronie gatunkowej wprowadzonej w Polsce w 1995 roku myśliwi przestali zabijać rysie, a te imponujące i przepiękne koty powróciły m. in. do Beskidu Śląskiego. Dla ochrony ich siedlisk utworzono tu obszar Natura 2000. Stowarzyszenie dla Natury "Wilk" prowadzi monitoring rysi, którego wyniki zostaną wykorzystane do opracowania zaleceń dla lepszego zarządzania tym obszarem. Poniżej wynik ostatnich nagrań wykonanych w ramach monitoringu dużych ssaków drapieżnych w zachodniej części Karpat.

 

Źródło: Stowarzyszenie dla Natury "Wilk"dodano: 2018-01-29 | autor: Region
 
 
Gabriel
myśliwi strzelają do wszystkiego co się rusza, pamiętacie jak Komorowski jako prezydent zapraszał szejków z Arabii i w puszczy Białowieskiej strzelali do żubrów, karygodne zachowanie, gdzie byli obrońcy praw zwierząt?
2018-01-29
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.091 sek.