BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Stosunki z rządem są bardzo dobre

W ostatnim czasie wójt gminy Jasienica, Janusz Pierzyna, dwukrotnie spotykał się z ważnymi urzędnikami państwowymi. W rozmowach z wicepremier Beatą Szydło i ministrem rozwoju Jerzym Kwiecińskim omawiano m. in. dalsze działania zmierzające do utworzenia Jasienickiego Kurortu Zamkowego w Grodźcu.  

Jak informował podczas styczniowej sesji Rady Gminy Jasienica tamtejszy wójt, w ostatnim czasie było mu dane spotkać się wicepremier polskiego rządu, Beatą Szydło. Jak zdradził Janusz Pierzyna, omówiono m. in. kwestie związane z utworzeniem Jasienickiego Kurortu Zamkowego. Poruszono też kwestię budowy zjazdu z drogi ekspresowej na węźle Świętoszówka (kierunek Cieszyn). Wójt przekonywał, że w tym zakresie gmina ma pełne wsparcie byłej premier. Jednocześnie Pierzyna poinformował, że jeszcze w pierwszym kwartale tego roku Beata Szydło będzie gościć w Jasienicy.

Wójt spotkał się także z nowym ministrem rozwoju, Jerzym Kwiecińskim. On również miał w planie wizytę w gminie Jasienica, ale zawirowania w składzie ekipy rządowej sprawiły, iż odbędzie się ona w terminie późniejszym. - Mamy dobru kontakt z ministerstwami i to jest dobra wiadomość, wbrew temu co poniektórzy próbowali nam wmówić twierdząc, że władza gminy Jasienica jest przeciwko rządzącym w kraju. Fakty mówią co innego – komentował wójt Jasienicy.

Pierzyna tradycyjnie też zdał raport z działań dotyczących Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej. Gmina obecnie jest na etapie finalizacji przetargu na sprzedaż szóstej działki w międzyrzeckiej strefie. Jak informował wójt, zainteresowani są i najpewniej postępowanie zakończy się skutkiem pozytywnym. Co więcej, wiele wskazuje na to, iż francuska firma zajmująca się produkcją opakowań papierowych zdecyduje się na zakup hektarowej działki pod budowę fabryki. Jak przekonywał w czasie sesji wójt, zainteresowanie Francuzów tym tematem nie słabnie.

Na zdjęciu: Magdalena Derlatka-Miodowska (dyrektorka w gabinecie sekretarza stanu w ministerstwie rozwoju) i Janusz Pierzyna.

 dodano: 2018-01-29 | autor: Region
 
 
realista
Żenująca kampania za kasę podatnika.Jak długo jeszcze ?? Jedyne co pis mogło zrobić pożytecznego to kadencyjność, poszło się paść. Wiedzieli, że ci szczególnie przyssani do koryta szybko się przefarbują i będą wiernie służyć partii, nie ważne jakiej, byle rządzącej.
2018-02-09
 
Kolega z klasy
Wójcie przestańcie już p....
2018-02-05
 
Karolina
Z misiem nie warto sobie robić zdjęcia , bo jak nie ma nikogo do zdjęcia to używa starych zleżałych zdjęć do nowych tekstów . Żenada ?
2018-02-05
 
Krystyna
Oj nie wszyscy , Bieńkowska już tu nigdy nie przyjedzie , sama mi to mówiła
2018-02-03
 
Redaktor Prawie Naczelny
Francuza ściąga do Gminy przedtem Afroamerykanow czas na Chińczyka wszyscy mysla juz o Swiniobiciu :)
2018-02-01
 
Obiektywny
Region bez cenzury niech zrobi relacje z zebrań wiejskich jakie wielkie zadowolenie jest w Gminie .Dla mnie przez 20 lat nic się wiele nie zmienia na dobre.
2018-02-01
 
Rodzic
Opowiadania Pierzyny to już prawie jak Baśnie dzieci czytają te artykuły na dobranoc. Tylko one jeszcze wierzą
2018-01-31
 
Jadzia
natomiast nasze Jaworze skanalizowane
2018-01-31
 
Marek z Łazów
Niestety jedni myślą mądrze pracują i coś dobrego robią do gminy mieszkańców a inni tylko spotkania żarcie telebimy i zdjęcia w gabinecie i się sam uwielbia i ogląda takie to chłopek od czosku to mu jeno wyszło a reszta to same porażki i wiejska ciemnota takiego potrzebuje i wybiera .
2018-01-30
 
Nowy mieszkaniec
Niech wygra i się w tym sosie dalej tapla byłem ostatnio w Gminie jako petent obsługa wczesny Gierek jak w Alternatywach .Po co wybory i ten cyrk odstawia Olbrzym dzisiaj następna popijawa w Bielowicku dla wybranych z całego terenu może o tym Region napisze albo rełączą na żywo z wydarzenią. Ciekawe z jakie funduszu płacone są imprezy Gminne? Panowie z Urzędu proszę o aktywność na forum w tym temacie.Generalnie słabo na marginesie to zdjęcie już było nowego potrzebujemy statyste ten już jest nieaktualny.Teraz czas na Pana Murzyna wybory to Kongo lub Togo. Prosimy bardzo
2018-01-30
 
Z tela niestety
JJ wygra bo nie ma chętnego na takie wiejskie zniszczone stanowisko aby przez lata to naprawiać i utrzymywać głupie urojenia misia to musi być człowiek bez ambicji i lubić niby honory i oklaski wiejskich klakierów.
2018-01-30
 
JJ
Ale was dupsko boli. Gość i tak wygra wybory w cuglach.
2018-01-30
 
Grodzczanin
Szczególnie jak chcieli wprowadzić kadencyjnosc Wójtów i reszty to współpraca z rządem wyglądała dobrze powiem wzorowo
2018-01-30
 
Juras
Niezły z niego lawirant, ale tym razem się zagubił w tym chocholim tańcu.
2018-01-30
 
Piotr
Już nikt rozsądny nie chce z nim robić sobie zdjęć , bo to obciach , to wykorzystuje na okrągło biedną nieświadomą kobietę , czy Ona o tym wie do czego służy Misiowi ?
2018-01-30
 
Czytelnik
Nie mogę już patrzeć na tego typa
2018-01-30
 
januszek
Się chłop stara doceńcie to:))))))) raz z PO raz z PIS - ciemny lid wszystko kupi;)))))))
2018-01-29
 
sąsiad za miedzy
Pomyślcie o jakimś nowym kandydacie na wójta.Pamiętam, że osiem lat temu mieliście młodego i rzeczowego kandydata.
2018-01-29
 
Czytelnik
Kiedyś był z PO teraz jest z PIS taki system kadencyjność wyleczy tych skoczków samorządowych zawsze się odnajdują w zwycięskiej roli szczeólnie w roku wyborczym .Dla mnie artykuł sponsorowany i wyborczy
2018-01-29
 
Viktoria
Tak samo w Mazańcowicach i całej śmierdzącej gminie na głupie urojenia idą miliony a na kanalizację nie ale syfiata gmina lubi syf po rowach i rzekach niech mi ktoś pokarze co ten człowiek zrobił dobrego aby gmina była piękna czysta nic jedynie telebin aby go oglądali non stop TRAGEDIA .
2018-01-29
1 2 Nastpne

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.069 sek.