BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Sportowe wyróżnienia dla gminy Jasienica

Gmina Jasienica i wójt Janusz Pierzyna zostali oficjalnym partnerem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej w Bielsku-Białej, zaś wyróżnienia za osiągnięcia sportowe otrzymali od starosty bielskiego Andrzeja Płonki lekkoatleci i badmintoniści z Mazańcowic.

Certyfikat partnerstwa dla wójta Janusz Pierzyny i Gminy Jasienica nosi numer 3. – W naszej gminie przywiązujemy dużą wagę do prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Budujemy kompleksy sportowe, boiska, rozbudowujemy również przyszkolne sale gimnastyczne, aby stworzyć odpowiednie warunki dla aktywności fizycznej, właśnie przede wszystkim młodego pokolenia. Także finansowo wspieramy kluby sportowe, aby mogły szkolić każdego młodego mieszkańca naszej gminy, który się do nich zgłosi – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Wyróżnienia dla sportowców i certyfikat dla wójta zostały wręczone podczas dorocznego spotkania środowiska sportowego powiatu bielskiego, jakie starosta organizuje od 20 lat w styczniu. Na spotkaniach sportowcy, działacze i samorządowcy z gmin Ziemi Bielskiej podsumowują poprzedni rok, jest to także okazja do doceniania i nagrodzenia najlepszych zawodników, ich trenerów i działaczy klubowych za wyniki osiągnięcia, otrzymują oni wtedy wyróżnienia starosty.

W tym roku wyróżnienia dla sportowców trafiły do kadry skoku o tyczce z Mazańcowic z UKS Olimp Jakuba Gawłowskiego, Agaty Puchałki oraz Adriana Kupczaka. Jakub zdobył II miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce oraz VI na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Agata III miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Suwałkach, z kolei Adrian I miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w Białej Podlaskiej. Ich trenerem prowadzącym jest Piotr Krupiński.

Podobnymi nagrodami starosta uhonorował badmintonistów z KS Set Mazańcowice. Julia Piwowar została wyróżniona m.in. za wicemistrzostwo Polski Młodzików Młodszych w Głubczycach, I miejsca w grze mieszanej na Ogólnopolskich Turniejach Młodzików Młodszych w Mazańcowicach i Żyrakowie, w tym ostatnim zwyciężyła również w grze pojedynczej podobnie jak na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych w Częstochowie, w grze pojedynczej na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych w Poczesnej. Zwyciężyła też w grze mieszanej w Imielinie na Victor Polish Youth International, w Zielonce na Międzynarodowym Turnieju Mazovia Junior Cup, w Suchedniowie na Grand Prix Gold Polski (tu zajęła też I miejsce w grze pojedynczej), oraz ponownie w Mazańcowicach na Ogólnopolskim Turnieju Młodzików Młodszych. Z kolei Michał Szczypka jest m.in. brązowym medalistą Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych, czterokrotnym zwycięzcą w grze mieszanej Ogólnopolskich Turniejów Młodzików Młodszych i Młodzików, a także w tej samej kategorii na Victor Polish Youth International w Imielinie, Międzynarodowym Turnieju Mazovia Junior Cup w Zielonce oraz na Grand Prix Gold Polski w Suchedniowie, zdobył również z drużyną I miejsce na Mistrzostwach Polski Województw Drużyn Mieszanych w Głubczycach. Ich trenerem prowadzącym jest Bartosz Pietryja.dodano: 2018-01-26 | autor: Region
 
 
mieszkaniec z pow.
Te dziadki z B R O mają w dupi-- nie stać ich na wręczenie tylko wiocha daje wiosze HAŃBA
2018-02-10
 
Bolek
Normalne wiejskie jaja kto to wymyślał chyba stare dziadki .
2018-02-08
 
Karol
Niby władza tych 3 wiochmenów reszta to pany z Mazańcowic.
2018-01-30
 
Jan
To się nazywa beskidzka rada emerytów do wiochy.
2018-01-29
 
Maciek
Jasienica haha prawie jak Kraków tak przynajmniej się promuje a wizerunek na poziomie Bronowa
2018-01-28
 
Mat
Co to za izba chyba pamięci aby się wiocha cieszyła i robiła zdjęcia.
2018-01-28
 
Fotograf
Janusz robi zdjęcia z wszystkim taki klimat
2018-01-28
 
Edi
Ale josienica to musi z niczego robić wielki szum to ich specjalność najgorsza gmina ale niby wójt wciska ciemnotę że najlepsza i część w to wierzy taka to wiocha .
2018-01-27
 
Jaworzanin
Gmina Jaworze taki sam certyfikat otrzymała
2018-01-26
 
regionalny
Pierzyna sportowiec roku 2017 chyba w sumo
2018-01-26
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.