BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Deficyt kierowców w MZK

Mieszkańcy Bielska-Białej regularnie domagają się zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów linii MZK. Niedawno takie zapotrzebowanie zgłosili mieszkańcy dzielnicy Lipnik. Jak informują władze miasta, szanse na to są nikłe, bowiem Zakład ma problemy kadrowe. Zatrudnienie z pensją ok. 2,5 tys. zł nie jest wystarczającą pokusą dla kierowców.  

Podczas styczniowej sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej Marcin Lisiński zwrócił się z prośbą do prezydenta miasta o rozważenie możliwości uruchomienia dodatkowych kursów autobusowych linii nr 27 w niedzielę i święta. Jak pisze radny w interpelacji w tej sprawie, taka prośbę wystosowali do niego mieszkańcy w trosce o bezpieczeństwo swoich dzieci, które z uwagi na wiek i brak możliwości korzystania z innych rozwiązań transportowych, zmuszeni są przemieszczać się pieszo niebezpieczną ulicą Polną. Lisiński przypomniał, ze sprawa ta została poruszona na ostatniej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej przez jedną z radnych mieszkający w tej dzielnicy. - W obecnym stanie w każdą sobotę i niedzielę oraz w każde przypadające święto, ta część dzielnicy Lipnik jest praktycznie odcięta od jakiejkolwiek komunikacji miejskiej. Poprzez to mieszkańcy wspomnianej ulicy zmuszeni są iść do najbliższego przystanku nawet 2,5 km, czyli do przystanku obok kościoła przy ulicy ks. Brzóski. Stamtąd odjeżdża autobus nr linii nr 35, kursujący mniej wiece co godzinę. Dodam, ze ulica Polna nie posiada po żadnej ze stron pobocza, co dodatkowo bardzo pogarsza bezpieczeństwo pieszych. Proszę więc o rozważenie mojej propozycji i uruchomienie tej linii w najkrótszym możliwym czasie – apelował Lisiński.

- Rozpatrzymy te sprawę, ale to na pewno będzie problem – zastrzegał prezydent miasta, Jacek Krywult. - Konieczne będzie przeprowadzenie stosownych badań. Na tę chwilę mamy problem utrzymania linii tych, które są, z powodu braku kierowców. Ten problem będzie narastał bo jest coraz gorzej w tej chwili. Nie ma chyba uzasadnienia, aby na sobotę i niedzielę specjalnie brać jedną linię uruchamiać. Chyba że są jakieś uwarunkowania, o których nie znamy. Trzeba to po prostu rozpatrzyć – zakończył Krywult.

Od dłuższego czasu na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego widnieje ogłoszenie z ofertą pracy dla kierowców. Zainteresowanie jest niewielkie. MZK proponuje nowym kierowcom pensję na poziomie 2500 zł netto oraz pakiet socjalny (wczasy pod gruszą, premia uznaniowa, 13 pensja, bezpłatne przejazdy dla rodziny).

Zdjęcie: MZKdodano: 2018-01-27 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.