BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Zaatakował wóz strażników miejskich

16 stycznia około godziny 17:30 strażnicy miejscy z Czechowic-Dziedzic wykonując czynności służbowe na jednej z posesji zaparkowali pojazd na ulicy Sobieskiego. W samochodzie przebywał jeden ze strażników miejskich. Po chwili mężczyzna przechodzący ulicą zaczął uderzać w tył samochodu.  

Był to 38-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, znany osobiście funkcjonariuszom. Gdy zorientował się, że w środku znajduje się strażnik zaczął uciekać. Strażnicy udali się w pościg za sprawcą. Po chwili udało się go schwytać w rejonie kościoła św. Boboli. Mężczyzna w ręce trzymał otwarte piwo. Zaczął być agresywny w stosunku do strażników miejskich. Nie stosował się do wydawanych poleceń, a także stawiał czynny opór. Strażnicy użyli wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Umieszczono go w radiowozie, w którym się odgrażał strażnikom i dalej był agresywny. Z uwagi na takie zachowanie został przewieziony do izby wytrzeźwień w Bielsku-Białej. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu okazało się, że radiowóz nie uległ uszkodzeniu.  

Źródło: Straż Miejska Czechowice-Dziedzice dodano: 2018-01-21 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.