BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Czekają od 20 lat

Niedawno posłanka z bielskiego okręgu wyborczego, Małgorzata Pępek, zwróciła się do ministra sportu oraz ministra środowiska w sprawie problemów własnościowych terenu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Buczkowicach. Obecnie teren ten jest własnością Lasów Państwowych, a nie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, które jest dla tej placówki organem prowadzącym.  

Jak pisze w swojej interpelacji posłanka Pępek, do szkoły sportowej w Buczkowicach uczęszcza 82 gimnazjalistów i licealistów, którzy uprawiają skoki narciarskie, biegi narciarskie, kombinację norweską oraz konkurencje alpejskie. Wśród nich jest m. in. 17-letni Tomasz Pilch, aktualny lider stawki skoczków narciarskich w klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego, który niedawno zadebiutował w konkursie Pucharu Świata. W przeszłości w buczkowickiej szkole uczyli się m.in. skoczkowie Piotr Żyła, Stefan Hula, biegacze Maciej Kreczmer i Maciej Staręga oraz Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek i Agnieszka Szymańczyk, dwuboiści Paweł Słowiok i Adam Cieślar oraz alpejczyk Maciej Bydliński.

Organem prowadzącym dla szkoły jest starosta powiatu bielskiego. Leży ona na terenie będącym własnością Lasów Państwowych, z tego względu utrudniony jest rozwój szkoły - kuźni sportowych talentów i mistrzów sportu i dalsze inwestowanie w infrastrukturę dydaktyczną i sportową. Jak przekonuje Małgorzata Pępek, koniecznym jest przyspieszenie działań związanych z przekazaniem terenu staroście bielskiemu. Obecnie trwa rozpoczęta kilka miesięcy temu budowa wyczekiwanej hali sportowej przy szkole. Będzie to wielofunkcyjna hala z zapleczem, której koszt w 68 %, czyli ponad 4 mln zł, finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zakończenie budowy hali sportowej przewidziane jest na wrzesień 2019 rok czyli na XX lecie powstania SMS – u. - To kolejny krok w unowocześnianiu i poszerzaniu bazy placówki. Jednakże koniecznością jest przekazanie przez Lasy Państwowe własności, na co powiat bielski oczekuje od blisko 20 lat – przypomina posłanka Pępek. W związku z powyższym parlamentarzystka zwróciła się z prośbą m. in. o informację o działaniach zmierzających do przekazania własności Lasów Państwowych na rzecz bielskiego Starostwa Powiatowego.

O treści odpowiedzi ministrów na wystąpienie Małgorzaty Pępek poinformujemy, gdy tylko ta zostanie opublikowana na sejmowej stronie internetowej.

Na zdjęciu: plac budowy hali sportowej przy SMS Szczyrk (smsszczyrk.pl).dodano: 2018-01-17 | autor: Region
 
 
Igor
pani, panie szambo, widzę że bardzo identyfikujesz się ze swoim nickiem, ale pamiętaj że jest coś takiego jak TOLERANCJA oraz pamiętaj że trzeba być przyzwoitym jak mawiał prof. Bartoszewski !
2018-01-17
 
Buczkowice net
Pepęk aleś wystrzelił haha sprawa już nieaktualna
2018-01-17
 
Aga
jak zwykle pani Pępek wszystko załatwi, widać że zbliżają się wybory, ale Podbeskidzie pani nie chce :)
2018-01-17
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.