BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Groził sąsiadom spaleniem domu

Policjanci z Kobiernic zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który groził sąsiadom spaleniem ich domu. W czasie interwencji napastnik zaatakował mundurowych i usiłować wybić szybę w radiowozie. Szybko go obezwładniono i zakuto w kajdanki. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 3 lat za kratami.

W miniony czwartek policjanci zostali wezwani na interwencję do Czańca, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę z sąsiadami. Podczas kłótni groził mieszkańcom spaleniem ich domu. Widok umundurowanych stróżów prawa tylko spotęgował jego agresję. Napastnik zaatakował policjantów. Szarpał się i wyrywał, chcąc uniknąć zatrzymania. Usiłował uderzyć i kopnąć policjantów. Próbował też wybić szybę w radiowozie. Zachowywał się arogancko i wulgarnie wobec stróżów prawa. Został szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Sprawca odmówił poddania się badaniu alkomatem, więc pobrano od niego krew do dalszej analizy na zawartość alkoholu.
 
Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. Sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Zatrzymany ma już na swoim koncie uszkodzenie mienia na szkodę sąsiadów. Kilka miesięcy temu podłożył pod elewację ich budynku butelki z łatwopalną cieczą i podpalił. Na szczęście mieszkańcy zdołali w porę zareagować i ugasili pożar.
 
Źródło: Policja Bielsko-Biała 


dodano: 2018-01-14 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.114 sek.