BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Miliony na zakup nowych autobusów

Być może już w tym roku do dyspozycji Beskidzkiego Związku Powiatowo Gminnego (dawniej PKS) zostaną oddane pierwsze, nowoczesne autobusy. Flota przewoźnika wzbogaci się łącznie o 25 pojazdów wartych ok. 26 mln zł. Niskopodłogowe autobusy będą m. in. wyposażone w: klimatyzację i monitoring.

Podczas grudniowej sesji Rady Gminu Jaworze tamtejszy wójt, a zarazem przewodniczący zarządu BZPG – Radosław Ostałkiewicz, informował, iż 20 listopada 2017 r. został złożony wniosek na zakup ok. 25 nowoczesnych autobusów. Pojazdy będą spełniać najwyższe standardy związane z ochroną środowiska. Koszt projektu wyniesie ok. 26 mln zł, a dofinansowanie z RPO sięgnie ponad 22 mln zł. Każdy z autobusów będzie miał charakter niskopodłogowy i będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Autobusy będą wyposażone w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej jak i kabiny kierowcy. Będzie internet – Wi Fi, gniazda USB do ładowania telefonów czy oświetlenie ledowe. Pojazdy będą wyposażone w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny oraz system dźwiękowego i wizualnego informowania o przystankach. - Pierwszą dostawę planujemy na przełomie 2018/2019, a drugą końcem 2019 r. Pierwsze płatności jakich będziemy dokonywać, to lata 2019-2020 – informował Ostałkiewicz.

Natomiast w bieżącym roku powinna zostać uruchomiona aplikacja kiedyprzyjedzie.pl. Aby z niej skorzystać wystarczy ściągnąć aplikację i wówczas będziemy mogli dowiedzieć się gdzie autobus się znajduje – czy przyjedzie za minutę, czy wypadł z trasy czy też może stoi w korkach. Ostałkiewicz mówił też, że czynione są starania, by dawny PKS był widoczny na mapach Google. - Tzn. gdy ktoś wyznacza trasę podróży transportem publicznym, to chcemy aby system uwzględniał kursy PKS-u – wyjaśniał wójt Jaworza.

Przypomnijmy, iż Związek został utworzony przez powiat bielski oraz gminy: Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilkowice i Wilamowice do prowadzenia zadań z zakresu transportu publicznego. 27 marca 2017 r. związek ten, z siedzibą w Bielsku – Białej, został wpisany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do rejestru związków powiatowo – gminnych.  dodano: 2018-01-11 | autor: Region
 
 
ms
Teraz czas na dworzec
2018-01-11
 
mieszkaniec powiatu
I co z tego jak dostać się do BB coraz trudniej złe rozkłady nie punktualność czyli lipa podpisywać umowy z prywatnymi Busami trochę dopłacać a nie utrzymywać molocha ,jak się nie wywiązuje zmienić i będzie OK wszystko co ma powiat to się rozwala tylko oni nie a muszą bo to darmozjady niepotrzebne jeszcze z tym wiecznym partaczem.
2018-01-11
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.114 sek.