BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Śmiertelnie niebezpieczne przejście

W grudniu 2017 r. radny Bartłomiej Fajfer wystąpił z wnioskiem do władz Czechowic-Dziedzic o podjęcie bardzo pilnych działań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przechodniom korzystającym z przejść dla pieszych na DK1, a w szczególności w okolicach ulicy Kopernika, W dniach 10-11 grudnia 2017 roku na przejściu dla pieszych zostały potrącone trzy osoby ( 10 grudnia - 2 osoby, 11 grudnia - 1 osoba).  

Jak zauważa Fajfer, poszkodowane osoby doznały ciężkich obrażeń ciała, a przyczynami wypadków była najprawdopodobniej wina kierowców poruszających się po DK1. Do tych tragicznych wypadków doszło na przejściach dla pieszych. Natomiast w listopadzie 2017 roku na przejściu dla pieszych na DKl, w okolicach cmentarza przy Parafii Wspomożenia Wiernych, doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. - Zdaję sobie sprawę, iż kwestia zapewnienia bezpieczeństwa w aspekcie prawidłowego oświetlenia i oznakowania przejść dla pieszych na drodze DK1 należy do właściwości przede wszystkim GDDKiA, jednak w przypadku gdy pan burmistrz podejmie działania, to z pewnością sprawa zapewnienia bezpieczeństwa przechodniom będzie szybciej i skuteczniej rozpatrywana przez GDDKiA. Bezpieczeństwo przechodniów na pasach jest sprawą priorytetową, jednak jeśli ja jako szeregowy radny będę występować w tej sprawie, to efekt może być znacznie później osiągnięty niż w przypadku wystąpień pana burmistrza. Dodatkowo bardzo proszę o zainteresowanie sprawą Komendy Powiatowej Policji w Bielsku-Białej. Przebudowane skrzyżowanie na DK1 przy ulicy Świerkowickiej w chwili obecnej jest tak oznakowane, iż przechodnie mają zapewnione bardziej bezpieczne warunki przechodzenia przez DK1 i powinniśmy dążyć do osiągnięcia takich standardów – sugeruje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic.

W odpowiedzi pisemnej na wystąpienie radnego, zastępca burmistrza, Paweł Mrowiec, informuje, że sprawa poprawy bezpieczeństwa pieszych użytkowników drogi krajowej nr 1 w rejonie skrzyżowania z ul. Kopemika była już wnioskowana do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach w roku 2016 r. Do Urzędu Miejskiego wpłynęła wówczas informacja, że na zadanie pn. ,,Budowa sygnalizacji ostrzegawczej z podświetleniem przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Kopernika" nie zabezpieczono środków finansowych na realizację w roku 2017. - W bieżącym roku wystąpiono ponownie z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu budowę oświetlenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ul. Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach w roku 2018 – zakończył zastępca burmistrza.

 dodano: 2018-01-08 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.118 sek.