BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Wspiął się na słup energetyczny i chciał skoczyć

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach nie doszło do tragedii. Mundurowy w czasie wolnym od służby uratował 51-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna wspiął się na 10 metrowy słup energetyczny i usiłował skoczyć. Był nietrzeźwy. Został otoczony opieką lekarską.

Mężczyzna, który w miniony weekend zadzwonił na numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego oznajmił, że zamierza popełnić samobójstwo. Twierdził, że jest w Czechowicach-Dziedzicach. Odmówił jednocześnie podania dokładnego miejsca, gdzie się znajdował.

Zgłoszenie to natychmiast przekazano oficerowi dyżurnemu bielskiej policji. Policjanci ustalili miejsce, gdzie znajdował się mężczyzna. Desperat wspiął się na około 10 metrowy słup energetyczny przy czechowickiej ul. Boboli. Krzyczał, że zaraz skoczy. Zdarzenie przebiegało bardzo dynamicznie, a ponieważ istniało duże ryzyko, że 51-latek popełni samobójstwo, mundurowi podjęli próbę nakłonienia mężczyzny, aby bezpiecznie zszedł na ziemię. Czechowiczanin stwierdził jednak, że rozmawiać będzie wyłącznie z dyżurnym Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, którego zna osobiście. Zaalarmowany o zdarzeniu policjant, w czasie wolnym od służby, natychmiast przyjechał na miejsce. Po rozmowie, która trwała kilkadziesiąt minut, zdołał przekonać 51-latka, aby bezpiecznie opuścił słup energetyczny. Obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko promil alkoholu. Został otoczony opieką lekarską.

Źródło: Policja Bielsko-Biała dodano: 2018-01-08 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.116 sek.