BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Będzie kontrola kosztów starań o uzdrowisko

W tegorocznym planie komisji rewizyjnej przy Radzie Gminy Jaworze znalazło się zaledwie sześć punktów. Radni przyjrzą się m. in. kosztom budowy hali sportowej i domu socjalnego. Ponadto zbadane zostaną wydatki gminy na zabiegi związane ze staraniami o status uzdrowiska.  

- Ten nasz bardzo krótki plan kontroli wzbudził pewne zdziwienie. Jak wiemy 2018 rok jest rokiem wyborczym. Niestety w ciągu 2017 r. nie udało nam się zrealizować jednego punktu, czyli kontroli kosztów starań o status gminy uzdrowiskowej. Chcieliśmy uniknąć sytuacji, która miała miejsce trzy lata temu, kiedy to do planu komisji rewizyjnej wciągnięto 12 punktów, a później dołożono jeszcze 14 i było ich 26. Efekt był taki, że w 2014 r. zostało z tego zrealizowanych sześć tematów. Planowanie większej ilość tematów uznaliśmy za niepotrzebne. Komisja nie zdążyła tego zrealizować, tym bardziej, że urzędnicy muszą przygotować sporo materiałów – wyjaśniał podczas grudniowej sesji Rady Gminy przewodniczący komisji rewizyjnej, Jerzy Ryrych. Po odczytaniu planu komisji, zasadność kontroli płac urzędników poddała pod wątpliwość wicewójt, Anna Skotnicka-Nędzka. Jak wyjaśniała, płace urzędników niższego szczebla nie są jawne, natomiast zarobki innych urzędników dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej. W czasie dyskusji wójt Radosław Ostałkiewicz wtrącił, iż w kwestii wysokości zarobków urzędników, jego uposażenie miesięcznie wzrosło o 50 zł, a związane jest to ze wzrostem dodatku stażowego jaki mu przysługuje.

Przewodniczący komisji wyjaśniał także dlaczego kontrolujący przyjrzą się kosztom projektowania inwestycji takich jak budowa hali sportowej i budowa domu socjalnego. - Pamiętamy jak wyglądała sprawa pod koniec ubiegłej kadencji. Był już wykonany projekt budowy kosztem 60 tys. zł. Dom socjalny miał stanąć na ul. Dębowej. Radni poprzedniej kadencji doskonale pamiętają jaka była sytuacja, że wycofaliśmy się z tej inwestycji. Nie powinniśmy ograniczać się tylko do kontroli kosztów budowy, ale też całej otoczki, która wiąże się też z projektowaniem. Podobnie jest w przypadku hali sportowej – wyjaśniał Jerzy Ryrych.

Rada Gminy niemal jednogłośnie przyjęła plan pracy komisji. Od głosu wstrzymał się Zbigniew Putek.

Plan pracy komisji rewizyjnej Rady Gminy Jaworze na 2018 r.:

  1. Opracowanie opinii ws. wykonania budżetu za 2017 r. i sporządzenie wniosku o udzielenie lub nie udzielenie absolutorium wójtowi gminy Jaworze.

  2. Analiza kosztów gminy Jaworze w staraniach o status gminy uzdrowiskowej.

  3. Kontrola i analiza wynagrodzeń pracowników Urzędu Gminy i jednostek podległych w latach 2015-2017.

  4. Kontrola i analiza budowy hali sportowej przy szkole podstawowej nr 2 w latach 2005-2018.

  5. Kontrola i analiza kosztów budowy domu socjalnego.

  6. Rozpatrywanie skarg i pism mieszkańców złożonych do Rady Gminy.   dodano: 2018-01-04 | autor: Region
 
 
radny
Przyjemniaczkiem radny nie jest dla zawłaszczających społeczną kasę/mienie , japę drze jak trzeba dla interesu mieszkańców a miły i pomocny też potrafi być dla potrzebujących a Bartuś/może i cham ale tak go nie nazwałem/ cóż "biedny bo głupi, głupi bo biedny" a choroby alkoholowej nie zna jak wielu alkoholików, którym wydaje się że tylko trochę za dużo spożywają a jadą po równi...
2018-01-08
 
Nie cham
Uuuuu radnego chyba poniosło...
2018-01-07
 
łowca debili
@Bartuś, kto się chamem urodził to i chamem zdechnie.
2018-01-05
 
wyborca
P.Ryrych do przyjemniaczków nie należy, ale jest prawym człowiekiem i nie głupim. Gdyby wystartował w wyborach, miałbym duży problem. Ostałkiewicz czy Ryrych?
2018-01-05
 
...
Radny Ryrych prawdę powie? Kiedy? To może radny w tym roku qw koncu podejmie rękawicę i wystartuje na wójta a nie ukrywa się za plecami innych kandydatów? W paździeriku czy listopadzie są wybory. Ale stare we wsi porzekadło: krowa która ryczy mało mleka daje stara prawda...
2018-01-05
 
...
Nie ważne ile ma lat radny ryrych ważne że punktuje i prawdę mówi
2018-01-05
 
Nick
Radny Ryrych też już ma pod siedemdziesiątke hahahah
2018-01-05
 
jaworzanin
i widzi pan panie radny uderz w stół a nożyce zaczynają ciąć. obudziły sie te wazeliny, beneficjenci tych interesików które działy się w poprzedniej kadencji. nie popuszczą bo maja coś jeszcze do chapnięcia do uzyskania czy to ryby--LGRy czy to działania LGD czy stare zdobycze trza chronić a ten radny wredny ciągle wytyka i wyciąga afery i aferki. panie radny czas na wczas ale co te dziadki 70latki trzymają się i nie odpuszczą tej michy z dietkami i splendorami???? a parking i tak będzie musiał być zbudowany mądrale od siedmiu boleści tylko gdyby myślano 25lat temu o interesie gminy a nie o swoim to przy odralnianiu parcel obok gimnazjum gmina mogła/powinna kupić kawał gruntu a nie teraz ściskać się jak na Manhatanie.
2018-01-05
 
analiza
Hala bez parkingu? Ale ona też jest bez lądowiska dla helikopterów. Co tam że radny Ryrych darł buzie (jego własne określenie) przez poprzednią kadencje że buduje się parking koło gimnazjum który bedzie nie wykorzystany a może własnie do tej hali? a może dzieci w Jaworzu i dorośli nie zasługują na przyzwoity kompleks sportowy? Ale widać że piszą to stare dziadki z brzuchami od piwa albo innej żółci wylewanej na forach www. Na szczęście radny R już jest w wieku emerytalnym i chyba pora na odejście jak pierwsza prezes sądu naj wyższego.
2018-01-05
 
jaworzanin
Podziwiam panie radny ale to donkiszoteria z urzednikami jeszcze nikt nie wygrał. Czy tylko pan ma coś do powiedzenia co reszta radnych czy to BMW czy przymiarki i przytulanki przed wyborami stawiam na to drugie??? Zgadzaja się po kolei na wszystko czy to fotowoltaika na starych dachach, czy to hala za 6milionów bez parkingu, podoba im się boisko do piłki plażowej i chcą wiecej i więcej siłowni a dróg i chodników nie ma za co poprawiać. A tematów do kontroli malutko coś chyba komisja rewizyjna sie leni???
2018-01-05
 
bezradni
czy Ci radni śpią na komisjach, sesjach? czy byli nieprzytomni kiedy ustalali budżet? Jaworze do przodu. Wójt Ostałkiewicz działa pełną parą.
2018-01-05
 
Bartuś
Ale kontrolować powinni specjaliści a nie pan radny były alkoholik ten mniejszy co się zna tak samo na liczbach jak na gwiazdach bieda! chociaż gwiazdy czasem na niebie z rowu oglądał pamiętamy!
2018-01-04
 
Radek
Kontrole są wskazane nie może być samowoli za publiczne Pieniądze popieram
2018-01-04
 
Bartuś
W Jaworzu kandydat z PiS nie ma żadnych szans tak jak nie miał ich Adryjan
2018-01-04
 
Fred
zaczyna się wojenka radnego !!!mam tylko nadzieję że PIS wystawi swego kandydata na wójta i ten wygra i skończy się jaworzańskie bagienko
2018-01-04
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.175 sek.