BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Dwa wieki miasta Wilamowice

Rok 2018 będzie rokiem szczególnym dla miasta Wilamowice. W tym roku minie bowiem 200 rocznica uzyskania praw miejskich, które zostały nadane 8 stycznia 1818 r. W związku z tym niezwykłym jubileuszem planowany jest szereg wydarzeń, mających uświetnić tę rocznicę. 

Pierwszym z nich będzie uroczysta sesja Rady Miejskiej w Wilamowicach, która odbędzie się w sali OSP Wilamowice w dniu 13 stycznia 2018 r. Obrady poprzedzone zostaną mszą świętą o godz. 10:00 w Sanktuarium Św. Abpa Józefa Bilczewskiego. 

Podczas sesji wręczone zostaną okolicznościowe medale pamiątkowe osobom zasłużonym dla Wilamowic oraz wygłoszone zostaną referaty poświęcone historii miasta Wilamowice oraz języka wilamowskiego przez dr hab. Lecha Krzyżanowskiego i Tymoteusza Króla. Z programem artystycznym wystąpi Zespół Regionalny „Wilamowice”. 

W miesiącu marcu planowana jest również promocja publikacji książkowej dotyczącej historii Wilamowic w latach 1818-2018, a w sierpniu impreza kulturalno-sportowa na terenie LKS „Wilamowiczanka”. dodano: 2018-01-02 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.