BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Andrzej Duda przyjedzie do Szczyrku i Buczkowic

W czwartek 4 stycznia 2018 roku prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, złoży wizytę w Szczyrku i Buczkowicach.  

Tuż przed południem Andrzej Duda zainauguruje zmodernizowaną kolejkę Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. Następnie spotka się z uczniami i kadrą pedagogiczną Szkoły Mistrzostwa Sportowego - Sportów Zimowych w Buczkowicach.

Przypomnijmy, iż wizyta prezydenta RP w Szczyrku miała odbyć się już 15 grudnia. Duda wraz z prezydentem Słowacji mieli uczestniczyć w uroczystości otwarcia nowych tras w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim. Plany te pokrzyżowała kapryśna aura.

 dodano: 2017-12-31 | autor: Region
 
 
pisiul inaczej
CHŁOPCY BŁASZCZAKA SIĘ BAWIĄ :Problemy po alkoholu wrocławskiego policjanta? Został przewieziony w nocy do szpitala Afera we wrocławskiej policji. Komendant miejskiej policji miał upić się z komendantem wojewódzkim, wyjść na ulicę w skarpetkach i koszulce i rozbić głowę. W rozmowie z WP rzecznik wojewódzkiej policji potwierdza tylko, że komendanta Zbigniewa Raczaka przewieziono do szpitala, ale został już zwolniony do domu. - Sprawa jest wyjaśniana - powiedział. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w środę wieczorem wrocławscy policjanci pili alkohol w mieszkaniu jednego z nich. Sprawa miała nabrać tempa. Zbigniew Raczak, komendant miejski policji we Wrocławiu, rzekomo wyszedł na ulicę (ul. Hubską) bez spodni. Wtedy miał go zatrzymać patrol. Później, został przewieziony do szpitala. Według naszych nieoficjalnych informacji - z rozbitą głową. Rzecznik wojewódzkiej policji Paweł Petrykowski przyznał w rozmowie z WP, że komendant trafił do szpitala, ale nie znane są przyczyny. Wiadomo, że został zwolniony do domu. Petrykowski nie informuje, kto zawiadomił pogotowie. Dementuje jednocześnie doniesienia o zakrapianej imprezie z komendantem wojewódzkim. Sprawą zajmuje się wydział kontroli. Szpital, do którego przewieziono Raczaka, nie chce udzielać żadnych informacji. Kariera Raczaka W czerwcu Raczak został szefem wrocławskiej policji. Wcześniej był komendantem powiatowym policji w Ostrowie Wielkopolskim. Jako komendant miejski we Wrocławiu zastąpił Dariusza Kokornaczyka zdymisjonowanego po ujawnieniu okoliczności śmierci Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie.
2018-01-04
 
Balbina
W Nowoczesnej było już święto "sześciu króli", a teraz są wysyłane kartki z życzeniami... z okazji świąt Wielkanocnych. To nie żart. Taką kartkę otrzymało od posła Nowoczesnej – Radosława Lubczyka, Radio Koszalin, które życzeniami pochwaliło się na Twitterze. W kartce, którą poseł Radosław Lubczyk wysłał Radiu Koszalin, możemy przeczytać: Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych, wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia!
2018-01-04
 
Balbina
Osiągnięcia pisbandy : Szczyt drożyzny mieliśmy przed samym Bożym Narodzeniem. Wskazują na to najnowsze dane GUS – zeszłoroczne święta były najdroższe od 17 lat! Zdaniem ekspertów banku BGŻ BNP Paribas, za jedzenie płacimy teraz o ok. 4,5 proc. więcej niż przed rokiem. Średnio, bo samo masło zdrożało w ciągu roku o 40 proc. I do wyższych cen musimy się przyzwyczaić. Eksperci banku wskazują, że w tym roku będą one jeszcze rosnąć. Powód? M.in. wyższe koszty pracy – od 1 stycznia pensja minimalna wzrosła o 100 zł brutto. Markety, chcąc zatrzymać pracowników, muszą płacić im jednak wyższe stawki od minimalnych. Nie sposób zapomnieć o nowym podatku, który nałożył rząd – chodzi o opłatę recyklingową za reklamówki. Od stycznia sklepy muszą doliczać do każdej torby foliowej co najmniej 25 groszy. Niby niewiele, ale przeciętna rodzina straci tylko na tym 75 zł rocznie! Pieczywo + 2 proc. Powodem są przede wszystkim słaba jakość ziarna – z powodu złej pogody w trakcie zeszłorocznych żniw. Stąd należy spodziewać się podwyżek cen mąki, a wraz z tym – droższego pieczywa i makaronów. Według ekspertów BGŻ BNP Paribas o co najmniej 2 proc. Warzywa i owoce + 10 proc. Tu ceny rosnąć będą najmocniej. Powodem będą mniejsze zbiory – jabłek i gruszek aż o 30 proc., śliwek – o 40 proc. Do tego dochodzić będą rosnące ceny przechowania. Najmocniej ceny mają wzrosnąć wiosną – średnio o 10 proc. Mięso + 10 proc. Więcej będziemy płacić za drób i wołowinę. Powód? Coraz więcej takiego mięsa eksportujemy, sami także więcej go jemy. Spożycie wołowiny w Polsce w ciągu roku wzrosło o 75 proc. (ok. 2 kg na osobę), drobiu – o 4 proc. (ok. 30 kg na osobę). Dlatego producenci będą podnosić ceny. Podwyżki będą tym większe, że w górę idą ceny zbóż, z których produkowane są pasze. W ślad za drożejącym mięsem, więcej będziemy płacić także za wędliny. Pocieszające jest to, że tanieć ma wieprzowina. Masło +15 proc. Mleko ma tanieć, ale za to wciąż piąć się w górę będą ceny masła. W zeszłym roku cena kostki wzrosła o 40 proc. W tym roku – podwyżka nie powinna być wyższa niż kilkanaście proc. To oznacza, że za 200-gramową kostkę, która dziś w markecie średnio kosztuje 6 zł, zapłacimy jeszcze o złotówkę więcej.
2018-01-04
 
bolek bez lolka
@Balbina- nawet Wałęsa wie że bredzisz
2018-01-03
 
Balbina
@bolek i lolek.Zapomniałeś wymienić te sukcesy,zwłaszcza na arenie międzynarodowej.Znów szykuje się niezły wynik 27 : 1.
2018-01-03
 
bolek i lolek
Grzegorz Schetyna z kolegami z pewnością zaprosili Lecha Wałęsę na konwencję programową Platformy Obywatelskiej, bo uznali, że „Bolek” jak zawsze będzie dobrym bohaterem dla lemingozy, który głosuje na byłą partię rządzącą. Problem w tym, że Wałęsa tym razem postanowił powiedzieć... prawdę... – Jest tak jak jest, więc wam los zostawił wielkie pole do popisu, uporządkowania tych wszystkich spraw. Bo nawet nie zwycięstwo… Zwycięstwo dziś to byłaby klęska, nawet gdybyście zwyciężyli PiS, bo tak daleko rozstroili wszystkie układy, że poczyścić będzie bardzo trudno, ani będą przeszkadzać – mówił były prezydent. I dodał na pocieszenie tekst motywacyjny: – Dlatego, kończąc, proszę was: weźcie się w garść – mówił Wałęsa... Nic dodać, nic ująć. To jeśli PiS „rozstraja wszystkie układy”, to należy życzyć dalszych tego typu sukcesów partii rządzącej.
2018-01-03
 
pisuarów slogany
PISIZM BIERZE SIĘ ZA SWOICH,oj niedobrze panie bobrze !!!! Dramat „agenta Tomka”. W desperacji idzie do premiera Fakt24 jako pierwszy informował o wstrząsających wynikach kontroli urzędników wojewody warmińsko-mazurskiego w środowiskowych domach samopomocy ECWS Helper, które wraz z małżonką prowadzi Tomasz Kaczmarek. Rządowi kontrolerzy domagają się, by słynny były funkcjonariusz CBA, znany szerzej jako „agent Tomek”, zwrócił 1,4 mln zł dotacji. Sytuacja jest na tyle poważna, że Kaczmarek… prosi o pomoc samego premiera Mateusza Morawieckiego! – Nie mogłem zwrócić się do nikogo innego – żali się w rozmowie z nami.
2018-01-03
 
sloganyJunkersa
Niemieckie służby - policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe - były w noc sylwestrową obiektem licznych ataków ze strony uczestników zabaw noworocznych pod gołym niebem. Politycy domagają się ukarania winnych. W Berlinie doszło do ośmiu ataków na strażaków udzielających pomocy uczestnikom sylwestrowych imprez i walczących ze skutkami rzucania petard i odpalania sztucznych ogni - pisze "Die Welt". 57 pojazdów strażackich zostało uszkodzonych. Załoga jednego z wozów została zatrzymana w śródmieściu przez grupę uzbrojonych mężczyzn, którzy grozili im bronią. Podczas zamieszek w Lipsku policjantów obrzucono petardami, butelkami i kamieniami. W Nadrenii Północnej-Westfalii rannych zostało 25 funkcjonariuszy. Do ataków na policjantów doszło też w Bremie, Stuttgarcie i Dortmundzie. Niemieckie służby - policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe - były w noc sylwestrową obiektem licznych ataków ze strony uczestników zabaw noworocznych pod gołym niebem. Politycy domagają się ukarania winnych. W Berlinie doszło do ośmiu ataków na strażaków udzielających pomocy uczestnikom sylwestrowych imprez i walczących ze skutkami rzucania petard i odpalania sztucznych ogni - pisze "Die Welt". 57 pojazdów strażackich zostało uszkodzonych. Załoga jednego z wozów została zatrzymana w śródmieściu przez grupę uzbrojonych mężczyzn, którzy grozili im bronią. Podczas zamieszek w Lipsku policjantów obrzucono petardami, butelkami i kamieniami. W Nadrenii Północnej-Westfalii rannych zostało 25 funkcjonariuszy. Do ataków na policjantów doszło też w Bremie, Stuttgarcie i Dortmundzie. Minister sprawiedliwości Heiko Maas napisał na Twitterze, że ataki na funkcjonariuszy państwowych są "nie do zaakceptowania". Szef MSW Saksonii Roland Woeller powiedział: "Ten, kto atakuje ratowników, atakuje państwo prawa i demokrację". Zapowiedział, że sprawcy ataków zostaną surowo ukarani. Przewodniczący Związku Zawodowego Policjantów Rainer Wendt podkreślił w wywiadzie dla "Die Welt", że agresja wobec policjantów przybrała "groźne dla życia funkcjonariuszy formy". Niemiecki rząd zaostrzył w zeszłym roku kary dla tych, którzy atakują funkcjonariuszy publicznych wykonujących obowiązki służbowe. Sprawcom takich ataków grożą kary do pięciu lat pozbawienia wolności
2018-01-03
 
pisuarów slogany
Bokserzy pobili policjantów? Rannych pięciu funkcjonariuszy Szokujący atak w Łodzi. Ze wstępnych informacji wynika, że dwóch mężczyzn napadło i pobiło policjantów po służbie. Ucierpiało pięciu funkcjonariuszy. Trafili do szpitala. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, napastnicy są bokserami. Zostali zatrzymani. Obaj byli wielokrotnie notowani. Wszystko wydarzyło się w sobotę, 16 grudnia przy ulicy Palki w Łodzi. Po północy z jednego z lokali wyszło troje funkcjonariuszy. Byli w czasie wolnym od służby. Z ich relacji wynika, że w pewnej chwili zauważyli napastników, którzy atakowali dwóch leżących na ziemi mężczyzn. Podbiegli więc, by pomóc poszkodowanym. Okazało się, że to także byli policjanci po służbie. Funkcjonariusze, którzy przybyli kolegom z odsieczą zwrócili bokserom uwagę. Oni również mieli zostać zaatakowani. W pewnej chwili agresywni mężczyźni wbiegli do budynku pobliskiej stacji benzynowej. – Tam także doszło do rękoczynów z ich strony – powiedział Fakt24.pl nadkom. Adam Kolasa z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy. Trafili do szpitala. Szczęśliwie ich życiu nic nie zagraża. Napastnicy zostali zatrzymani. 24-latkowie przebywają obecnie w policyjnym areszcie. Okazało się, że byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał ponad promil, a drugi ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz, co się dokładnie wydarzyło. Wszczęto postępowanie. – Będziemy zabezpieczać monitoring i analizować go – dodał nadkom. Adam Kolasa. Napastnicy byli dobrze znani stróżom prawa. Byli wielokrotnie notowani za oszustwa i przestępstwa narkotykowe. Niewykluczone więc, że rozpoznali policjantów, choć ci nie mieli na sobie mundurów.
2018-01-03
 
pisuarów slogany
"Super Express": 4,5 miliona złotych na miesięcznice smoleńskie Partia rządząca pobiła kolejny rekord rozrzutności - informuje "Super Express". Jak podaje gazeta, w 2017 roku na zabezpieczenie tzw. miesięcznic smoleńskich wydano 4,5 miliona złotych. Gazeta, opierając się na policyjnych danych, wylicza, że w 2015 roku wydano 622 tysiące, w 2016 roku przeznaczono 952 tysiące, a w ubiegłym roku było to już ponad cztery miliony złotych.
2018-01-03
 
wilk
Wilkowice to mają szczęście !Nas ominie ta wizyta.
2018-01-02
 
pisuarów slogany
We wtorek przed komisariatem policji w Champigny-sur-Marne zebrali się francuscy policjanci, aby zademonstrować swój sprzeciw oraz okazać wsparcie policjantom brutalnie pobitym w noc sylwestrową przez grupę młodych ludzi z imigranckiego getta. „Żądamy surowszych kar dla sprawców ataków na policjantów!”, „Muszą iść za kratki!” – między innymi takie hasła mieli ze sobą funkcjonariusze. – To nie jest normalne, żeby tak bić policjantów – mówił obecny na wiecu 55-letni Alain. – Jestem policjantem od 28 lat i z dnia na dzień jest coraz gorzej – mówił w rozmowie z dziennikarzami. Inny protestujący, 35-letni Benoit przekazał z kolei, że "jest zmęczony nienawiścią do policjantów i bezkarnością oprawców". Policjanci przekonują, że za każdym razem, gdy wokół spraw tego typu robi się "szum medialny" władze obiecują coś z tym zrobić, jednak ostatecznie nic się nie zmienia.  Policjanci demonstrowali we wtorek również w Lille, przed głównym posterunkiem policji, w Saint-Etienne, w Tuluzie i Bordeaux. Funkcjonariusze domagają się, aby sprawcy ataków na policjantów w noc sylwestrową spotkali się z surową karą. Przekazali, że chcą sprawiedliwości i stosowania kodeksu karnego. W trakcie sylwestrowej nocy w wielu miejscach Francji doszło do zamieszek, a na ulicach spłonęło ponad 1000 samochodów. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w podparyskim Champigny-sur-Marne. Do sieci trafiły liczne drastyczne nagrania, na których widać, jak członkowie młodzieżowej bandy z imigranckiego getta biją i kopią leżącą na ulicy policjantkę. Słychać krzyki kobiety i widać jej próby osłonienia głowy przed kolejnymi uderzeniami napastników.
2018-01-02
 
wolny najmita
@Olo. Poczytaj kasandryczne przewidywania tej Pytii pisuarów,niejakiej Kryśki de domo Pawłowicz. Wieszczy coś w swym obżarskim widzie niedobrego.Jak ona wpada w panikę to co mają zrobić takie pisuarskie pieski jak ty.Na razie prężycie wątłe muskuły i szczekacie,ale klęska stoi za progiem.Ona już to widzi,a przecież taka nienażarta osobowość,która z niejednej pisiarskiej garkuchni żarła, nie może się mylić.
2018-01-02
 
pisuarów slogany
@slogany pisuarów. Pooglądaj sobie zdjęcia jak Krupówki przygotowywały się na noc Sylwestrową.Zabijając okna wystaw płytami wiórowymi przed polską zgrają katolicką,bo przecież na Podhalu nie uświadczysz żadnego Araba.Te swoje poglądy nacjonalistyczne i ksenofobiczne schowaj sobie w buty i rozglądnij się wokół.Zobaczysz te same zachowania wśród katolików,nie trzeba nam wskazywać na islam,jak te same zachowania mamy w chrześcijańskim jakby się zdawało w narodzie.Popatrz co się dzieje w Krakwie,gdzie bandy kibolskie tłuką się maczetami i odrąbane ręce fruwają jak w samurajskim filmie.Najłatwiej jest wskazywać na wroga ; obcego ,mając takiego samego u siebie,jak to zwięźle ujął Pawlak w "Samych Swoich" !!!
2018-01-02
 
Marek
Wiocha jeździ tylko po wiosce i dzikich krajach nikt taką wycieraczkę jarka nie traktuje poważnie tylko ciemnota Szatana rydzyka i SBeka z Żoliborza i się dalej ciemniaki stare plujcie najważniejsze że młodzi tak myślą i coraz więcej w szkołach średnich o tym mówią a wiem bo córka i syn do nich chodzą .
2018-01-02
 
pisuarów slogany
@slogany pisuarów. U nas nie trzeba tysięcy imigrantów,u nas wystarczy jeden mecz derbowy,aby to samo zrobiła dzicz kibolska z nacjonalistycznymi hasłami w mordach półfaszystowskich !!!
2018-01-02
 
Wincenty
do Polak. ciekawa alegoria z tą karawaną, pisowski rząd jako stado wielbłądów poganiane przez Arabów, jestem pod wrażeniem:)
2018-01-01
 
slogany pisuarów
Marine Le Pen – przewodnicząca Frontu Narodowego, deputowana do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji wydała najnowsze  oświadczenie dotyczące  krwawych rozruchów w Champigny-sur-Marne w okolicach Paryża. Powołała się na materiał dowodowy w postaci filmów dostępnych w Internecie, pokazujących dziesiątki osób demolujących samochody i niszczących elewację różnych budynków. Podkreśliła, że we Francji wzrasta zagrożenie terrorystyczne i że obowiązkiem ministra spraw wewnętrznych Gérarda Collomba jest reagowanie z całą mocą wobec narastającej eskalacji agresji.
2018-01-01
 
slogany pisuarów
@slogany pisuarów. To tylko potwierdza tezę o ciemniactwie i idiotyzmie wybierających pisuarów.Nawet nie umiecie wymyślić pisiarskiego nicka ,tylko podszywacie się pod ten antypisdowski.
2018-01-01
 
Robert
Duda na Nowy Rok - zmieńmy konstytucję! A Polacy na to - zmieńmy prezydenta!
2018-01-01
1 2 Nastpne

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.071 sek.