BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Setki domów bez energii elektrycznej

Wójt gminy Jaworze przedstawił na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook aktualny stan zasilania gminy w energię elektryczną. W wyniku przetaczających się przez nasz region wichur, bez prądu nadal pozostaje ok. 1300 osób na terenie gmin Jaworze i Jasienica.  

Z informacji przedstawionej przez Radosława Ostałkiewicza wynika, iż (post opublikowano ok. godz. 14):
- poza działającą siecią jest obecnie 11 linii zasilania (zerwane druty, uszkodzona linia napowietrzna itp.),
- już tylko 6 (było 11) stacji energetycznych jest wskutek wiatru wyłączonych,
- na terenie Jaworza, Jasienicy i Bielowicka zgłoszono 1500 usterek,
- początkowo bez prądu było 11 tysięcy mieszkańców z gmin Jaworze i Jasienica - w chwili obecnej awaria sieci dotyczy 1,3 tysiąca osób na tym terenie,
- termin usunięcia wszystkich awarii zaplanowano na dzisiaj i jutro (to podobno optymistyczne założenia), gdyż zachodzi konieczność ściągnięcia posiłków z innych rejonów naszego kraju - usunięcie awarii na średnim napięciu do jutra, na niskim - do piątku włącznie,
- Jaworze Średnie zostanie włączone jeszcze dzisiaj.
 


dodano: 2017-12-12 | autor: Region
 
 
łowca burz
Inni mają gorzej,zwłaszcza gdzie przechodzą trąby powietrzne :7 września 2017 "Jestem z okolic Żnina , tutaj wiatr przewrócił murowane budynki do fundamentów , drzewa wszystkie połamane lub wyrwane , baloty kwadratowe duża kostka ważąca ponad 350kg leciały jak pociski na odległość ponad dwa km przy uderzeniu połamały betonowy słup energetyczny, dachy z domów są pozrywane łącznie z konstrukcją , zostały u niektórych same mury a u niektórych tylko fundamenty. Prędkość ??? Tutaj z odczytów na wiatrakach, cementowni i strażaków mówi się w porywie o grubo ponad 220km/h."
2017-12-13
 
wieśman
@kris.Nie wystarczy ci dobre słowo Matołuszka ? Gadał z 1,5 godziny,powinno ci to wystarczyć.Po to oni są ,żeby gadać i tak z tego później nic nie wynika.Tak było,jest i będzie.Weź pożyczkę i kup sobie agregat,jak to radzili poprzednicy.Ci nawet nic nie radzą ,bo sami bezradni jak te ślepe kocięta.Podobnie było na Pomorzu,lub gdziekolwiek gdzie coś się stało.
2017-12-13
 
Cross
Szkoda ze nie Nawogradzką wpadniesz bo tam przeciez ustala sie poltyke energetyczną państwa. Po za tym premier dzisiaj powiedział że da ci mieszkanie plus. Moze Kris tam sie udasz???
2017-12-12
 
kris
Jak to zwał tak to zwał, ja uważam to za burdel.Trzy dni bez prądu,wody i ogrzewania.Zapowiadali naprawę 13.-go do godziny 22.00. Myślałem zabrać rodzinę i jutro rano zgłosić się do wójta aby zapewnił mi hotel.Ta nie może być panie wójcie.
2017-12-12
 
Marek z tela
Takiego wiatru jeszcze nie było w naszych terenach wszystkie jednostki OSP z całego powiatu były poderwane to już widać około 1000 interwencji przez 3 dni jedni walczą a drudzy w josienicy balangi władzy jak z powiatu tak z województwa to cała władza z OSP.
2017-12-12
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.093 sek.