BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Park Miejski zmieni oblicze

Władze gminy Czechowice-Dziedzice zlecą opracowanie zagospodarowania Parku Miejskiego przy ul. Sienkiewicza. Jeden z miejscowych radnych sugerował, że samorząd powinien kupić znajdujący się na terenie Parku budynek i zaaranżować w nim muzeum.  

Podczas jednej z niedawnych sesji Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic, członek tego gremium, Kazimierz Kocur, zwrócił się do władz gminy z prośbą o podanie bliższych informacji dotyczących zadania pn. Opracowanie koncepcji zagospodarowania Parku Miejskiego przy ul. Sienkiewicza w Czechowicach-Dziedzicach. Jak informował burmistrz Marian Błachut, zadanie inspirowane jest głównie przez zarząd osiedla „Lesisko”. Jak podał burmistrz, planowane jest stworzenie opracowania pozwalającego znaleźć nowy potencjał i nowe możliwości zagospodarowania tego terenu. Na podstawie koncepcji podjęte zostaną konkretne działania zmierzające do jak najlepszego wykorzystania tej przestrzeni. Błachut przypomniał, że na terenie Parku Miejskiego przy ul. Sienkiewicza wykonana została rozbudowa placu zabaw, konieczne było również rozebranie zadaszenia estrady. - O atrakcyjności Parku Miejskiego oprócz infrastruktury, decyduje przede wszystkim stan drzewostanu. Planowane są nowe, różnorodne kolorystycznie nasadzenia. Celem koncepcji jest uporządkowanie dalszych pomysłów i działań związanych z zagospodarowaniem Parku Miejskiego – wyjaśniał burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Wiceprzewodniczący Rady, Krzysztof Bergel, przypomniał burmistrzowi, że w przeszłości radni wnioskowali o rozważenie możliwości zakupu przez gminę budynku znajdującego się w Parku Miejskim, który stanowi jego integralną część. - Obiekt byłby elementem Parku Miejskiego stanowiącym bardzo dobrą bazę dla wszelkiego rodzaju działań podejmowanych na tym terenie. Przykładowo mógłby zostać wykorzystany do stworzenia zalążka czechowickiego muzeum. Opracowując koncepcję zagospodarowania Parku Miejskiego warto rozważyć przedstawioną propozycję – sugerował radny Bergel.

- Pomysł odpłatnego przejęcia nieruchomości znajdującej się na terenie stanowiącym własność gminy, jest słuszny. Powodem uniemożliwiającym jego realizację, było nieuzgodnienie stanowisk dotyczących proponowanej przez właściciela ceny nieruchomości, a kwoty którą za jej nabycie zaproponować mogła gmina. Działania związane z płatnym przejęciem nieruchomości mogą zostać ponowione. Gminę obowiązują procedury nabywania nieruchomości, nie ma więc możliwości akceptacji każdej oferty. Nie mając inwentaryzacji obiektu, ani pełnej wiedzy dotyczącej stanu technicznego, nie jest możliwe podejmowanie decyzji dotyczącej jego ewentualnego przeznaczenia. Dla uregulowania kwestii własnościowych oraz dla zachowania spójności terenu koncepcja wykupienia budynku jest zasadna – przyznał Marian Błachut.  

Zdjęcie: Google Mapsdodano: 2017-12-06 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.