BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Prezydent Duda zobaczy szczyrkowskie trasy

16 grudnia odbędzie się oficjalna inauguracja inwestycji jakie przed sezonem zimowym przeprowadził Szczyrkowski Ośrodek Narciarski. Dzień wcześniej ośrodek będzie wizytował prezydent RP, Andrzej Duda.

 

Informację o wizycie Andrzeja Dudy w Szczyrku potwierdziła Beata Markiewicz – rzecznik prasowy Tatry Mountain Resorts Poland, czyli właściciela ośrodka narciarskiego.

Dodajmy, iż w tym sezonie na narciarzy odwiedzających SON czeka szereg nowości: wielofunkcyjny budynek w nowej centralnej części ośrodka między Czyrną a Soliskiem, z którego startować będzie 10-osobowa czarno-złota gondola. Nowe wyciągi gwarantują narciarzom komfortowe poruszanie się po ośrodku i zapewniają łączną przepustowość 12 000 osób na godzinę. We wspomnianym budynku znajdą się kasy, infocentrum, sklep oraz wypożyczalnia, przechowalnia nart i toalety. W tej lokalizacji znajdzie się też duży parking na 700 miejsc.

Większość tras została znacznie poszerzona do około 60-80 m, a z Wierchu Pośredniego do Soliska narciarze zjadą nową niebieską trasą nr 10 – Salomopolską o długości 1200 m. Na wieczorną jazdę przygotowane zostały nowe trasy – od Hali Skrzyczeńskiej do Czyrnej i pod Gondolę – trasa czerwona nr 1 oraz trasa niebieska nr 3. 

TMR przygotowała całkiem nowy, innowacyjny system naśnieżania, dzięki któremu przy odpowiednio niskich temperaturach przygotuje 83% ośrodka w ciągu tygodnia. Centralnym i najważniejszym punktem tej technologii jest zbiornik wodny położony na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.) o pojemności 100 000 m3. Jest to największa tego typu budowla w Polsce, która w zimie posłuży do naśnieżania ośrodka, a w lecie będzie pełnić funkcje przeciwpożarowe. Zbiornik będzie dostarczać wody do zautomatyzowanego systemu naśnieżania uzbrojonego w 230 lanc i armat śnieżnych. 

Zdjęcie: SONdodano: 2017-12-06 | autor: Region
 
 
Ewka
To prawda tylko zobaczy dudus tak nic nie zakuma.
2017-12-11
 
kox
W Wiśle jest niezbyt mile wodziany, to mu Szczyrk pozostał.
2017-12-06
 
cycu
Brawo szczyrk
2017-12-06
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.088 sek.