BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

kultura

Pasjonaci malarstwa ze Złotych Łanów

W Bielsku Białej działają artyści, którzy amatorsko malują i są dumni z miejsca w którym mieszkają. Zrzeszają się w grupie Pracownia Sztuk Pięknych. W swoich pracach najczęściej odnoszą się do pokazania piękna miasta i krajobrazu Beskidów.
 

Pracownia Sztuk Pięknych obchodzi w tym roku swój jubileusz, została założona w Bielsku-Białej w 2002 roku. Na zajęcia odbywające się raz w tygodniu uczęszczają miłośnicy sztuki, twórcy nieprofesjonalni oraz mieszkańcy Bielska-Białej i okolic. Powstające w Pracowni dzieła prezentowane są na wystawach. Odbyło się już w Bielsku-Białej i okolicy około 60 wystaw indywidualnych, z czego blisko połowa to wystawy debiutanckie i 10 wystaw zbiorowych, zorganizowano 7 plenerów. Pracownia stała się jedną z najbardziej aktywnych na Podbeskidziu, a zainteresowanie zajęciami nieustannie wzrasta; obecnie w Pracowni maluje około 30 osób.

Pracownia skupia osoby bez jakichkolwiek ograniczeń wiekowych, posiadające potrzebę tworzenia, osoby różnych zawodów godzące obowiązki rodzinne i zawodowe z pasją malowania. Opiekę merytoryczną i artystyczną nad grupą sprawuje dr Krzysztof Dadak, wykładowca UŚ w Cieszynie. W 2013 r. był nominowany do "Ikarów" - nagrody Prezydenta Bielska Białej. - Jesteśmy laureatami licznych konkursów malarskich, bierzemy udział w ogólnopolskich plenerach i organizujemy wystawy. Grupa "pozytywnie zakręconych" osób, pracujących w różnych zawodach, od 15 lat co tydzień, we wtorki wieczorem się spotyka w Spółdzielczym Centrum Kultury BEST Złote Łany, wyciąga sztalugi, blejtramy, farby i maluje. Nie da się ukryć, że jest to fenomen w dzisiejszych czasach – mówi Dagmara Tupiec z Pracowni Sztuk Pięknych.

Członkowie grupy zapraszają do Pracowni i na finisaż wystawy malarskiej w ramach roku jubileuszowego do Regionalnej Knihovna w Karwinie, który odbędzie się 29.11.2017 o godzinie 17:00 . Wystawa odbywa się pod patronatem Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Ostrawie.

Więcej informacji na temat działalności Pracowni znajduje się tutaj (kliknij).
 dodano: 2017-11-23 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.093 sek.