BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Szczyrk i Wisła zorganizują juniorskie mistrzostwa świata

W 2021 roku w Wiśle i Szczyrku rozegrane zostaną mistrzostwa świata juniorów w narciarstwie klasycznym. Taką decyzję podjęła Międzynarodowa Federacja Narciarska podczas jesiennego zjazdu w Oberhofen w Szwajcarii. 

Przypomnijmy, iż w maju br. marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, przedstawił władzom PZN pomysł zorganizowania juniorskiego czempionatu w Wiśle. Przychylnie o tej inicjatywie wypowiadali się także burmistrzowie Wisły i Szczyrku. Działacze chcieli, by mistrzostwa w Beskidzie Śląskim odbyły się za dwa lata. Międzynarodowa Federacja Narciarska, podczas jesiennego zjazdu w Oberhofen w Szwajcarii, dokonała wyboru dwóch miast-gospodarzy mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym. W 2019 roku młodzieżowcy zjadą do Vuokatti w Finlandii, natomiast dwa lata później pojawią się w Beskidzie Śląskim.

Wedle założeń organizatorów, biegacze będą rywalizować w Wiśle, a na skoczków czekać będzie skocznia Skalite w Szczyrku. Polska po raz trzeci w historii organizować będzie imprezę tej rangi. W 2001 roku zawody te gościły Karpacz i Szklarska Poręba, a w 2008 roku skoczkowie i kombinatorzy norwescy rywalizowali w Zakopanem, a biegacze w Malles Venosta we Włoszech. Pierwotnie juniorskie mistrzostwa miały gościć wtedy w Wiśle i Szczyrku, ale imprezę przeniesiono z powodu braku śniegu. 

O planach związanych z organizacją tej imprezy pisaliśmy także w artkule "Najlepsi juniorzy świata przyjadą do Szczyrku" (kliknij) dodano: 2017-11-22 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.