BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pościg na ulicach Czańca

Wczoraj wieczorem w Czanću na ul. Wojtyły, policjanci zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego chevroletem, który wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania się. Przyspieszył i zaczął uciekać przed policyjnym pościgiem. 

W czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. W pewnym momencie wjechał z impetem w ul. Kościelną, gdzie porzucił samochód i uciekł pieszo w kierunku pobliskiego lasu. Kilka godzin później zgłosił się do komisariatu i przyznał się do kierowania pojazdem oraz ucieczki przed policyjnym patrolem. Swoją ucieczkę tłumaczył tym, że bał się konsekwencji jazdy bez dokumentu uprawniającego go do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przeszłości 32-latek był notowany za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Sprawca jest już po zarzutach. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.

Przypominamy, że od 1 czerwca br. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Źródło: Polcija Bielsko-Biała dodano: 2017-11-21 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.090 sek.