BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Doceniono ratowników górskich

28 października 2017 r. w Szczyrku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Jubileusz 65-lecia działalności świętowała Grupa Beskidzka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obchody rozpoczęły się od mszy w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski „Na Górce”, po której ratownicy i zaproszeni goście zebrali się w Hotelu Orle Gniazdo. Podczas jubileuszowej gali odbyło się uroczyste przyrzeczenie 24 kandydatów na ratowników oraz wręczenie odznaczeń państwowych i wyróżnień, w tym m.in.  złotych, srebrnych i brązowych Krzyży Zasługi.

Na wniosek Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR, Prezydent Miasta wyróżnił siedmiu ratowników z sekcji operacyjnej Bielsko-Biała. Okolicznościowe wyróżnienia z rąk Henryka Juszczyka, Pełnomocnika Prezydenta Miasta oraz Ryszarda Radwana, Naczelnika Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki odebrali:

- Wiesław Głowacki

- Edmund Górny

- Tomasz Jano

- Artur Fijak

- Jarosław Herzyk

- Szymon Piotr Malinowski

- Marcin Szczurek

Źródło/zdjęcie: UM Bielsko-Biała dodano: 2017-11-01 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.117 sek.