BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Turystyczny weekend w Bielsku-Białej

W dniach 22-23.09.2017 r. w Bielsku-Białej po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Turystyki, którego organizatorami są Miasto Bielsko-Biała oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, przy współudziale Książnicy Beskidzkiej oraz Beskidzkiej Grupy GOPR. 

W piątek, 22 września 2017 r. o godz. 16.00 w auli Książnicy Beskidzkiej odbędzie się spotkanie przedstawicieli władz miasta z zasłużonymi działaczami turystyki. Podczas spotkania zostaną wręczone wyróżnienia osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej. Kandydatów do tej nagrody zgłaszały organizacje turystyczne działające na terenie miasta. Ponadto wyróżnieni zostaną nauczyciele, będący opiekunami Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych działających w bielskich szkołach, którzy w minionym roku najaktywniej propagowali turystykę wśród dzieci i młodzieży.

 

W trakcie spotkania nastąpi również podsumowanie XVI edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. Spośród autorów prac, jury wyłoni laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: do 16 lat oraz powyżej 16 lat. Wręczenie nagród odbędzie się podczas spotkania w Książnicy Beskidzkiej. Po zakończeniu części oficjalnej spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia wystawy prezentującej fotografie nadesłane do konkursu.

 

W sobotę, 23 września na terenie Campingu „Ondraszek” na Błoniach odbędzie się impreza plenerowa na zakończenie złazu turystycznego, którego uczestnicy przybędą na metę bezpośrednio z górskich szlaków turystycznych. Program imprezy przewiduje konkursy sprawnościowe dla dzieci i młodzieży, pokaz ratownictwa GOPR oraz inne atrakcje towarzyszące, będące niespodzianką dla uczestników.

 

Na zakończenie turystycznego weekendu 24 września (niedziela) zapraszamy do udziału w grze miejskiej pod hasłem "Jak doBBrze znasz swoje miasto?" - będzie to quest, zorganizowany przez Fundację Kultury "Kalejdoskop", podczas którego uczestnicy w formie zabawy poznają ciekawostki na temat Bielska-Białej. Start w Klubokawiarni Aquarium (Galeria Bielska BWA, I piętro, ul.3 Maja 11) w godz. 13.00 - 18.00.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała dodano: 2017-09-14 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.097 sek.