BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Bestwina przystąpi do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

11 września odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Bestwina. Rada podjęła m. in. uchwałę o woli przystąpienia gminy Bestwina do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Jak wyjaśniał wójt Artur Beniowski, członkostwo w tym Związku daje możliwość wspólnego wypracowywania stanowisk na spotkaniach roboczych. Głos samorządów dotyczący m.in. gospodarki ściekowej, niskoemisyjnej, komunikacji, planistyki, przedkładany jest następnie na forum wojewódzkim i ogólnokrajowym.

Ponadto w czasie sesji wójt informował, iż placówki oświatowe w czasie wakacji były dostosowywane do potrzeb nowego roku szkolnego. Wydano na ten cel  ok. pół miliona złotych. Rozpoczął się również remont (termomodernizacja) budynku ZSP w Bestwince z pozyskanych środków zewnętrznych. Oddano do użytku parking przy ul. Podzamcze, a także place zabaw w Bestwinie i w Bestwince. Złożono wniosek na wykonanie boiska na terenach rekreacyjnych w Janowicach, w tym samym sołectwie przygotowano koncepcję na projekt i budowę sali gimnastycznej. Wykonano remonty dróg gruntowych. Pozyskano pieniądze na wymianę systemu grzewczego w Muzeum Regionalnym. Przygotowywany jest przetarg na remonty dróg, w tym naprawę ul. Gawlików, óra ktbędzie sfinansowana z tzw. "powodziówek".

Źródło/zdjęcie: UG Bestwina dodano: 2017-09-14 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.