BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

sport

Drugie zwycięstwo w sezonie

Po katastrofalnej grze w Łęcznej i porażce z tamtejszym Górnikiem, dla piłkarzy Podbeskidzia wreszcie zaświeciło słońce w szarej rzeczywistości zaplecza ekstraklasy. Podopieczni Adama Noconia pokonali wczoraj przed własną publicznością Olimpię Grudziądz i tym samym zaliczyli drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie.

Wynik meczu mógłby wskazywać na gładką przeprawę i dosyć pewne zwycięstwo bielszczan. Goście z Grudziądza wielokrotnie jednak zagrażali bramce Wojciecha Fabisiaka. M.in. wprowadzony po przerwie Brazylijczyk Nildo, przy wyniku 1:0, ostemplował poprzeczkę bramki „Górali”. Niemniej o końcowym sukcesie decyduje skuteczność, którą w tym spotkaniu imponowało Podbeskidzie. W pierwszej połowie jedynego gola w tej części gry strzelił wypożyczony z Lecha Poznań Paweł Tomczyk. W drugiej odsłonie, w 67. minucie, prowadzenie gospodarzy podwyższył Łukasz Sierpina, który wykorzystał katastrofalny błąd bramkarza przyjezdnych. Sześć minut przed upływem regulaminowego czasu gry wynik ustalił rezerwowy Valerijs Sabala, który strzałem z 25 metrów zaskoczył golkipera Olimpii.

Dzięki trzem punktom zainkasowanym w tej potyczce, zespół Adama Noconia wyrwał się ze strefy spadkowej. Bielszczanie w ośmiu meczach zgromadzili zaledwie osiem punktów, mając najwięcej straconych goli w całej pierwszoligowej stawce. W najbliższą sobotę Podbeskidzie będzie miało okazję do wzbogacenia swojego dorobku punktowego. Do Bielska-Białej zawita Pogoń Siedlce. Początek meczu o godz. 18.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Olimpia Grudziądz 3:0 (1:0)

Bramka: 32' Tomczyk, 67' Sierpina, 84' Sabala

żółte kartki: Sierpina - Klichowicz, Wełna

TSP: Fabisiak - Jaroch, Wiktorski, Malec, Moskwik - Hanzel – Sobczak (77' Kozak), Rakowski, Iliev (67' Sabala), Sierpina – Tomczyk (85' Podgórski)

Olimpia Grudziądz: Małecki - Olczyk, Goropevsek, Wełna, Woźniak - Michalik, Klichowicz, Handzlik (67' Adamczyk),  Feruga, Eusebio – Koval (46' Nildo)

Zdjecie: tspodbeskidzie.pl

dodano: 2017-09-14 | autor: Region