BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Chcą dotrzeć do sumień mieszkańców

Marszałek Wojciech Saługa otworzył wczoraj konferencję nt. uchwały antysmogowej adresowaną do przedstawicieli gmin i straży gminnych. „W uchwale antysmogowej, która weszła w życie w województwie śląskim z początkiem września, nie chodzi o karanie, ale edukowanie ludzi, by wiedzieli, że jakość powietrza zależy od nich. Naszym zadaniem jest dotarcie do sumień czterech i pół miliona mieszkańców naszego regionu i przekonanie ich do tego, by nie palili w piecach odpadami węglowymi. Mamy w kraju najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie i musimy wreszcie zacząć temu skutecznie przeciwdziałać” – powiedział marszałek Saługa, otwierając konferencję.

Na spotkanie do Katowic przyjechało prawie 350 przedstawicieli straży miejskich oraz gmin z całego regionu, by dowidzieć się, jakie są możliwości kontroli zapisów uchwały antysmogowej, jak również realizacji programów ochrony powietrza.

- Dzisiaj ruszamy z edukacją – szkolimy urzędników, strażników, ponieważ celem uchwały jest przekonanie ludzi, jak szkodliwy jest smog. Nie jest to akcja jednorazowa, ale rozpisana na lata działań, których efekty poznamy dopiero w przyszłości. To, czym palimy w piecach, dostaje się do powietrza. Jeśli palimy paliwem złej jakości, trujemy się, a przez to częściej chorujemy, a w efekcie  żyjemy krócej o rok. Musimy wreszcie powiedzieć temu stop – mówił marszałek Saługa.

26 i 27 września odbędą się warsztaty z rozpoznawania paliw węglowych, pomiaru wilgotności drewna, rodzajów kotłów węglowych, przeglądów kominów oraz rodzajów pieców, kominków i elektrofiltrów.

Organizatorem konferencji był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Źródło: www.slaskie.pl dodano: 2017-09-12 | autor: Region
 
 
Leon
BLE BLE trzeba zobaczyć w Czechach Niemczech brunatny węgiel u nas propaganda aby złodzieje i mafia ze spółki miały zysk dopiero zobaczymy co ludzie zaczną palic już stare opony znikają nasze społeczeństwo nie stać na takie ogrzewanie najmniej zarabiamy w całej UE a płacimy największe podatki nieudolnej wiejskiej sołtysce ich stać jak mają ponad 20 tyś co miesiąc.
2017-09-13
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.