BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Pościg za pijanym kierowcą na ul. Barkowskiej

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej zatrzymali 24-latka, który uciekał przed policyjnym pościgiem, bo był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca peugeota miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę tuż przed 17.00 w Bielsku-Białej na ul. Barkowskiej, patrol zauważył kierowcę peugeota, który jechał niepewnie zygzakiem i odbijał się od krawężników. Kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania się. Przyspieszył i zaczął uciekać przed policyjnym pościgiem. W czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Po krótkim pościgu 24-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Źródło: Policja Bielsko-Biała dodano: 2017-09-12 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.092 sek.