BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Antoni Piechniczek spotkał się z mieszkańcami Rudzicy

Czy polscy piłkarze awansują na najbliższy Mundial? Czy Robert Lewandowski ma szansę zostać najlepszym piłkarzem w polskiej historii? Jak najlepiej wykorzystać własne talenty – nie tylko sportowe? To tylko niektóre z tematów jakie poruszone zostały w Rudzicy podczas spotkania z trenerem Antonim Piechniczkiem, na którym stawiło się ponad 80 osób. 

Odbywające się 6 września wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów sportu – od tych najmłodszych po osoby starsze, dobrze pamiętające największe sukcesy osiągane przez drużyny trenera Piechniczka. Zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Rudzicy spotkanie stało się okazją do wspominania najlepszych lat polskiej piłki – ale i opowieści o specyficznych uwarunkowaniach historycznych, w których Polska zdobywała medal na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Młodszych i najmłodszych uczestników z pewnością bardziej ciekawiły sugestie i podpowiedzi trenera, dotyczące drogi na piłkarski szczyt. Odwołując się do pracy z wieloma zawodnikami (o różnych, nie zawsze łatwych charakterach), trener Piechniczek motywował młodych piłkarzy do wytrwałej i ciężkiej pracy. Dzielił się także swoim życiowym doświadczeniem, wszystkich zachęcając do odważnego wykorzystywania własnych talentów i kultywowania życiowych pasji.
 
W trakcie spotkania promowana była książka „Piechniczek. Tego nie wie nikt” autorstwa B. Żurek i P. Czado. To obszerna biografia trenera, opisująca jego życiową drogę i sportową karierę. Przebiegające w niezwykle sympatycznej atmosferze spotkanie zakończyło się wieloma wspólnymi zdjęciami, podpisami trenera (na książce, na pocztówce czy na przyniesionych piłkach) i mniej formalnymi rozmowami.
 
Fot. Damian Świńczyk 


Galeria

 
dodano: 2017-09-12 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.099 sek.