BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Niewybuch w Cygańskim Lesie

Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafił wczoraj nad ranem turysta w bielskiej dzielnicy Cygański Las. Ze względów bezpieczeństwa z ruchu wyłączono fragment trasy rowerowej w okolicy ul. Krokusowej i Podleśnej. Policjanci zabezpieczają miejsce znaleziska. 

Wczoraj tuż przed 10.00 policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył granat F-1. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy zajmą się jego neutralizacją. Do czasu ich przyjazdu – w dniu jutrzejszym około godz. 9.00 – miejsce to zabezpieczać będą policjanci. Ze względów bezpieczeństwa z ruchu wyłączono fragment trasy rowerowej w okolicy ul. Krokusowej i Podleśnej.
 
To nie jedyne nietypowe znaleziska z czasów II wony światowej, które został znalezione w miniony weekend w Bielsku-Białej. W sobotę około 8.40 na ul. Barkowskiej, w czasie prac ziemnych prowadzonych na terenie nowo budowanego osiedla, operator koparki natrafił na granat moździerzowy. Wieczorem około 19.30 na ul. Romanowicza, właściciel prywatnej posesji w czasie plantowania ziemi odnalazł pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 26 mieszkańców pobliskich domostw. Niewybuchy zostały już zabezpieczone przez saperów.
 
Źródło: Policja Bielsko-Biała 


dodano: 2017-09-11 | autor: Region
 

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.091 sek.