BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Brakuje rąk do pracy

23 sierpnia mieliśmy poznać wykonawcę rozbudowy szkoły w Międzyrzeczu Górnym. Jak okazało się, chętnych do realizacji tej inwestycji nie ma. Władze gminy postanowiły wydłużyć termin ukończenia rozbudowy placówki do lutego 2019. Samorząd zamierza przeznaczyć na to przedsięwzięcie ponad 2 mln zł. 

Przypomnijmy iż, planowana rozbudowa zakłada powiększenie placówki o sześć klas, choć lokalna społeczność wnioskowała nawet o dwanaście. Jak informował podczas kwietniowego posiedzenia Rady Gminy wójt Janusz Pierzyna, życzenie rodziców ze względów proceduralnych, nie jest na tę chwilę możliwe do realizacji. Przeszkodę stanowi zapis planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduję rozbudowę substancji budynku do 15 proc. jego powierzchni. Procedura zmiany planu zagospodarowania jest długotrwała i trwa od kilku do kilkunastu miesięcy, a nowe klasy dla uczniów potrzebne są „na już”. Pierwotnie zakładano, iż dobudowana część szkoły zostanie oddana do użytku we wrześniu przyszłego roku. Te optymistyczne założenia brutalnie jednak zweryfikowała rzeczywistość. 23 sierpnia okazało się, że do przetargu nie wystartowała ani jedna firma budowlana. - Firmy mają problem z pracownikami. Ci, którzy są na rynku mają ręce pełne roboty. Z Ukraińcami natomiast trudno się jest dogadać, nie wszyscy wszystko rozumieją. Problem też był z ośrodkiem w Mazańcowicach, ale pozmienialiśmy kryteria i znalazł się chętny na wykonanie tego zadania. Kłopot dotyczy nie tylko pracowników fizycznych. To też kwestia projektantów, którzy są zawaleni robotą. Tutaj mamy dodatkowo do czynienia z formułą zaprojektuj i wykonaj – tłumaczyła jedna z urzędniczek w czasie wrześniowej sesji Rady Gminy Jasienica. W trakcie posiedzenia wydłużenie terminu ukończenia inwestycji zaproponował wójt Janusz Pierzyna, co spotkało się z pozytywną opinią radnych. Przy ogłaszaniu kolejnego przetargu można zatem spodziewać się, że termin ten będzie obowiązywał do końca lutego 2019 r. 
 
Sprecyzujmy, iż przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i rozbudowanie budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzyrzeczu Górnym - na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego, w zakresie umożliwiającym uzyskanie, zgodnie z przepisami prawa budowlanego pozwolenia na budowę i pozwolenia na użytkowanie. Przewidywane parametry budynku dwukondygnacyjnego: - powierzchnia użytkowa ok. 303 m2 , - kubatura ok. 1370 m3. W zamówieniu publicznym, które nie wyłoniło wykonawcy tego zadania, czytamy, iż gmina zamierza przeznaczyć na ten cel nieco ponad 2 mln zł. 
 


dodano: 2017-09-11 | autor: Region
 
 
Maria
Pierwsze załatwiał na rozbudowę swojego głupiego urojenia osp Mazańcowice a reszta ma w d--- to cały partacz naszej gminy dalej głosujcie na misia .
2017-09-12
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.101 sek.