BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Miliony na Strumieńską

Rada Gminy Jasienica zarezerwowała w budżecie 2,85 mln zł na przebudowę odcinka drogi powiatowej Rudzica-Strumień. Łączny koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 8,7 mln zł. W ramach inwestycji zostanie przebudowana nie tylko nawierzchnia jezdni, ale powstanie też chodnik i rondo u zbiegu ulic Strumieńskiej i Międzyrzeckiej.  

 
Podczas sesji Rady Gminy, która odbyła się w miniony czwartek, wójt Janusz Pierzyna wyjaśniał, iż przebudowa obejmie odcinek ok. 2,9 km. Dodał, że starosta bielski zabiega o dofinansowanie inwestycji z rządowego „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Całość ma kosztować ponad 8,7 mln zł, z czego powiat może otrzymać maksymalnie 3 mln zł z programu rządowego. Reszta koniecznych środków finansowych będzie pochodzić z budżetów gminy Jasienica i powiatu bielskiego. 
 
Obecnie trwają prace projektowe przebudowy dróg Mazańcowice-Międzyrzecze Dolne oraz MiędzyrzeczeDolne-Ligota, które również zostałyby zgłoszone do programu rządowego z wnioskiem o dofinansowanie w najbliższych latach. Jak wyjaśnia wójt, kolejną strategiczną drogą powiatową, która powinna zostać przebudowana w najbliższych latach, będzie droga z Rudzicy do Międzyrzecza. Jak mówił w czasie sesji wójt gminy, podjęta przez starostę bielskiego decyzja o szukaniu środków na dofinansowanie przebudowy ulicy Strumieńskiej nie do końca była mu na rękę, ponieważ wyżej w jego hierarchii pilnego wykonania inwestycji drogowych były inne pozycje. - Byłem przeciwny złożeniu wniosku w pierwszej kolejności na Strumieńską. Dla mnie strategiczna jest droga Mazańcowice-Międzyrzecze. W dalszej kolejności droga Międzyrzecze-Ligota, a dopiero trzecia w kolejności jest Strumieńska. No ale jest jak jest... - komentował wójt decyzję Andrzeja Płonki. 
 
Jeśli przebudowa drogi otrzyma dofinansowanie rządowe, to powinna zostać ukończona do końca 2018 r. 
 
Zdjęcie: UG Jasienica


dodano: 2017-09-09 | autor: Region
 
 
obserwator
Bodzio57 co mają kotły wspólnego z Strumieńską
2017-09-25
 
obserwator
Bodzio57 A co na to rada sołecka z Bielowicka też ma coś do powiedzenia
2017-09-23
 
bodzio57
"obserwator". Pytaj pana radnego HF. Oni teraz dopłacają do "ekologicznych" kotłów. Nie wiedzą tylko ile: tysiąc, dwa tysiące, dwa i pół tysiąca złotych. Poczytaj artykuły w tym temacie na REGIONIE.
2017-09-23
 
obserwator
A co z chodnikiem z Bielowicka do Wieszcząt do szkoły
2017-09-19
 
Edi
Sławek to największy BETON po PZPR
2017-09-11
 
Sławek Nowicki
Jasienica to najlepsza Gmina powinni tu nakręcić Alternatywy 5
2017-09-11
 
podatnik z tela
To do kur--- po co jest powiat nie ma misiu dróg gminnych które się rozlatują a nie liże się niby powiatowi nikt tego w powiecie nie robi tylko wiocha misia.
2017-09-09
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.089 sek.