BestwinaBielsko-BiałaBuczkowiceCzechowice-DziedziceJasienicaJaworzeKozyPorąbkaSzczyrkWilamowiceWilkowice
Strona główna

informacje

Szkolenie dla sprzedających alkohol

Wójt gminy Bestwina oraz przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych serdecznie zaprasza przedsiębiorców sprzedających i podających napoje alkoholowe na terenie Gminy Bestwina oraz pracowników tych punktów na szkolenie dot. obowiązujących przepisów prawa związanych ze sprzedażą i podawaniem napojów alkoholowych oraz ustawowo planowaną kontrolą punktów sprzedaży. 

Szkolenie odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie, ul. Krakowska 123 w dniu 27 września 2017 r. o godz. 9.00

Program szkolenia:

  • Prowadzenie sprzedaży napojów alkoholowych.

  • Prawo i zasady prowadzenia sprzedaży napojów alkoholowych.

  • Warunki miejscowe Gminy w zakresie polityki wobec alkoholu.

  • Zasady prowadzenia kontroli przedsiębiorców sprzedających alkohol (m.in. kontrola oświadczeń składanych corocznie) przez upoważnionych członków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  • Zmiany ustawowe w zakresie składania oświadczeń i wnoszenia opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2016.

Czas trwania szkolenia: 2 godziny

Po przeprowadzonym szkoleniu istnieje możliwość skorzystania z konsultacji.

Szkolenie prowadzić będzie:

Waldemar Saltarius - praktyk samorządowy po szczegółowej kontroli NIK-u w tym zakresie; pełnomocnik Burmistrza/Wójta w 2 gminach na śląsku cieszyńskim ds. uzależnień i przemocy; od 18 lat przewodniczący Gminnych Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w gminach Strumień, Chybie i Skoczów na śląsku cieszyńskim; właściciel i wykładowca firmy profilaktyczno - szkoleniowej, która prowadziła te i podobne szkolenia dla ponad 150-ciu Gmin województwa śląskiego, małopolskiego, mazowieckiego i powiatów: Mława, Bielsko-Biała, Bartoszyce.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach, pracownicy odpowiedzialni za wydawanie zezwoleń, przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Bestwiniedodano: 2017-09-09 | autor: Region
 
 
Edek z ławeczki
A jak w gminie robią imprezy i sprzedają alkohol to co, a picie w parku jest legalne do Coli się wlewa wódkę i piję legalnie drinka jeszcze każdy ma swojego pełna kultura a piwo do butelki po soku jabłkowym itp.
2017-09-10
 
jaworzanin
A kiedy przeprowadzane będą szkolenia np: Jak ukryć pity alkohol w parku, aby nie zapłacić mandatu ?
2017-09-09
1

   
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. OK
Strona wygenerowana w 0.087 sek.